Koszykarze Anwilu Włocławek znów wygrywają! Tym razem ofiarą MKS Dąbrowa Górnicza

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 08:40, 07.03.2018 . Aktualizacja: 09:07, 07.03.2018
Skomentuj Przeciwko MKS Dąbrowie Górniczej Ivan Almeida rzucił 18 punktów. Fot. Natalia Seklecka Przeciwko MKS Dąbrowie Górniczej Ivan Almeida rzucił 18 punktów. Fot. Natalia Seklecka

Wtorkowy mecz ligowy rozgrywany w Hali Mistrzów po raz kolejny okazał się popisem gry włocławian. Anwil wygrał pewnie 83:63 i tym samym zanotował na swoim koncie już 20 ligowe zwycięstwo. Najlepszym zawodnikiem zespołu po raz kolejny okrzyknięty został Ivan Almeida, który rzucił 18 punktów i znacząco przyczynił się do kolejnej wygranej swojej drużyny.

Koszykarze Igora Milicicia we własnej hali chcieli pokazać, że grudniowa przegrana na wyjeździe z zespołem Jacka Winnickiego był tylko wypadkiem przy pracy. Początek meczu był wyrównany. Obie ekipy grały pewnie w obronie i odważnie w ataku, czego efektem było dwupunktowe prowadzenie zespołu z Dąbrowy Górniczej. Od momentu rozpoczęcia drugiej kwarty do zdecydowanego głosu doszli jednak zawodnicy Anwilu. Przez blisko 7 minut rywale nie zdobyli choćby punktu, a włocławianie konsekwentnie budowali swoją przewagę.

W kolejnych kwartach Anwil grał pewnie i dokładał do swojego dorobku kolejne "oczka". Bardzo dobrze prezentował się między innymi Josip Sobin, który dzięki 16 punktom i 10 zbiórkom zanotował double-double. Tradycyjnie znakomicie grał też Ivan Almeida i Jaylin Airington, którzy rzucili odpowiednio 18 i 11 punktów. Z dobrej strony pokazał się też Ante Delas, któremu udało się zdobyć 11 "oczek". Po meczu trener włocławian zwracał uwagę przede wszystkim na dobry powrót do Hali Mistrzów po stosunkowo długiej przerwie.

- Po długiej przerwie zagraliśmy z trudnym przeciwnikiem i wygraliśmy. To nas bardzo cieszy. Nasza obrona funkcjonowała dziś na przyzwoitym poziomie, chociaż pozwoliliśmy na zbyt wiele rywalowi na tablicach, przez co mieli dużo ponowień w ataku. Kolejne spotkania będą dla nas dobrą sytuacją do jeszcze większego zgrania drużyny, a to będzie tylko działało na naszą korzyść w przyszłości – powiedział podczas konferencji prasowej Igor Milicić, trener Anwilu Włocławek.

A kolejny mecz ligowy Anwil zagra w najbliższą niedzielę, 11 marca. W Hali Mistrzów włocławianie podejmą Asseco Gdynia. W poprzednim spotkaniu obu zespołów koszykarze Milicicia wygrali 87:73. Początek spotkania o godz. 18.

Anwil Włocławek - MKS Dąbrowa Górnicza 83:63 (18:20, 21:10, 24:14, 20:19)

Anwil: Almeida 18, Sobin 16, Airington 11, Delas 11, Nowakowski 7, Leończyk 6, Zyskowski 6, Hosley 5, Łączyński 2, Komenda 1, Afeltowicz 0, Ciesielski 0

MKS: Wołoszyn 12, Shelton 11, Broussard 8, Trojan 8, Pamuła 7, Novak 6, Gabiński 5, Kowalenko 4, Wieczorek 2, Kucharek 0