Kolejna ciężka przeprawa w Hali Mistrzów. Tym razem wygrywa Stal. W finale jest 1:1

20:00, 26.05.2018 . Aktualizacja: 20:19, 26.05.2018
Skomentuj Stal postawiła Anwilowi bardzo ciężkie warunki. Fot. Natalia Seklecka Stal postawiła Anwilowi bardzo ciężkie warunki. Fot. Natalia Seklecka

Atmosfera w Hali Mistrzów ponownie była gorąca, a walka bardzo zacięta. Choć Anwil prowadził przez trzy kwarty, w końcówce to goście przejęli inicjatywę i pokonali Anwil 83:77. W serii finałowej jest 1:1. Teraz rywalizacja przeniesie się do Ostrowa Wielkopolskiego.

W pierwszych minutach spotkania Anwil dominował nad rywalami, dzięki czemu od początku kontrolował wydarzenia na boisku. Po pierwszej kwarcie koszykarze Igora Milicicia prowadzili 10 punktami (24:14). Ich dobra passa skończyła się na początku drugiej odsłony, kiedy goście z Ostrowa Wielkopolskiego zaliczyli serię 8:0 i zmniejszyli dzielący ich od Rottweilerów dystans do zaledwie dwóch "oczek". Włocławski zespół zdołał jednak ponownie odskoczyć i na przerwę schodził, prowadząc 46:38.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli koszykarze Stali, którzy zaliczyli serię 5:0. Sytuację uspokoiła celna trójka Kamila Łączyńskiego. Kilka minut później dwie akcje punktami zakończył Michał Nowakowski, dzięki czemu Anwil ponownie odskoczył rywalom na dziewięć punktów (54:45). Chwilę później drugą celną trójką w tej odsłonie Nowakowski odpowiedział na rzut Aarona Johnsona. W końcówce kwarty goście odrobili kilka punktów. W rezultacie po 30 minutach gry Anwil prowadził tylko 60:57. W tej części meczu na parkiet, po kilkutygodniowej nieobecności, wrócił Szymon Szewczyk.

Początek czwartej kwarty, podobnie jak końcówka trzeciej, należał do koszykarzy Stali. Goście szybko odrobili straty i zaczęli wypracowywać przewagę, która na niespełna cztery minuty przez końcem meczu wynosiła już 10 punktów (74:64). W ciągu kolejnej minuty Rottweilery odrobiły siedem punktów, jednak w końcówce ponownie dominowali goście. Ostatecznie Anwil przegrał 77:83.

Po dwóch meczach finałowych jest 1:1. Kolejne dwa spotkania (w poniedziałek, 28 maja i środę, 30 maja) zostaną rozegrane w hali BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski.

Anwil Włocławek - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 77:83 (24:14, 22:24, 14:19, 17: 26)

Anwil: Almeida 19, Hosley 11, Nowakowski 10,Sobin 8,  Airington 6, Łączyński 6, Wojciechowski 6, Leończyk 2, Ihring 0, Szewczyk 0.

Stal: Marković 17, Johnson 15, Skifić 13, Holt 12, Łapeta 9, Kostrzewski 9, Carter 8, Majewski 0, Chyliński 0, Surmacz 0.