Na starcie tego rajdu stanęło blisko 100 najlepszych kolarzy! Wyścig zweryfikował umiejętności wszystkich

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 19:58, 19.06.2018 . Aktualizacja: 13:37, 20.06.2018
Skomentuj Imprezę zorganizowano pod patronatem burmistrza miasta Kowal Eugeniusza Gołembiewskiego. Fot. Nadesłane Imprezę zorganizowano pod patronatem burmistrza miasta Kowal Eugeniusza Gołembiewskiego. Fot. Nadesłane

Około 100 osób z całej Polski stanęło na starcie I Kujawskiego Maratonu Szlakiem Kazimierza Wielkiego rozgrywanego w Kowalu. Imprezę zorganizował amatorski klub kolarski z Włocławka Lumac Like Bike WTR we współpracy i pod patronatem burmistrza miasta Kowal Eugeniusza Gołembiewskiego. Kolarze rywalizowali na dwóch dystansach.

Na starcie I Kujawskiego Maratonu Szlakiem Kazimierza w Kowalu stanęli między innymi członkowie Włocławskiego Towarzystwa Rowerowego. Część z nich nie mogła jednak pojechać w wyścigu.

- Wystawiliśmy do rywalizacji najlepszych swoich zawodników, a i tak wielu naszych musiało zrezygnować ze startu na rzecz pomocy w przeprowadzeniu zawodów - mówił Radosław Cześnin, prezes klubu i nauczyciel Zespołu Szkół Technicznych. Uczestnicy zawodów chwalili doskonale przygotowaną trasę pod względem trudności technicznych, nawierzchni, oznakowania i zabezpieczenia, do którego przyczynili się między innymi uczniowie – wolontariusze z Zespołu Szkół Technicznych.

Kolarze rywalizowali na dwóch dystansach 60 i 120 kilometrów. Uczestnicy zawodów chwalili doskonale przygotowaną trasę pod względem trudności technicznych, nawierzchni, oznakowania i zabezpieczenia, do którego przyczynili się między innymi uczniowie – wolontariusze z Zespołu Szkół Technicznych.

Na dystansie 120 km w swej kategorii wiekowej zwyciężył Cezary Kwiatkowski z Kowala – prezes firmy Lumac osiągając średnią 35km/h. Drugi w swej kategorii pojawił się na mecie Wojciech Jabłoński z Lubrańca – również członek klubu WTR. Na dystansie 60 km swe kategorie wygrali Eugeniusz Ulanowski, Piotr Okruciński i Maciej Mirecki, który wygrał również klasyfikację open ze średnią 38km/h, Kacper Okruciński był drugi w swej kategorii. W kategorii kobiet na podium stanęły Grażyna Sławinowska, Grażyna Buzanowska, Wioletta Strucińska Wioletta  i Ewa Paćko.

- Jestem dumny z osiągnięć swoich klubowych koleżanek i kolegów - podkreślał Radosław Cześnin, prezes klubu. - Cieszy to, że na stadionie w Kowalu, prócz głównej rywalizacji kolarzy odbył się wyścig maluchów na rowerach biegowych. Wszystkie dzieci biorące udział w wyścigu dostały cenne nagrody i medale.

Po zakończeniu wyścigu na dwóch dystansach odbyło się uroczyste wręczenie medali dla wszystkich uczestników i pucharów dla zdobywców trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii oraz losowanie cennych nagród ufundowanych przez sponsorów maratonu. Główną nagrodę – rower o wartości 2000 zł - ufundował rowerowy sklep z Włocławka Like Bike.