Zamknij
REKLAMA

To będą bardzo trudne mecze. Anwil Włocławek poznał już rywali w Lidze Mistrzów!

13:10, 11.07.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
Faza grupowa Champions League rozpocznie się 9 października. Fot. Natalia Seklecka

Zakończyło się losowanie zespołów, które zagrają w tegorocznej Edycji Koszykarskiej Ligi Mistrzów. Anwil jako mistrz Polski rozpocznie grę od razu od fazy grupowej. Zespół Igora Milicicia poznał już rywali.

O tytuł najlepszego zespołu powalczą 32 drużyny, które zostały podzielone na cztery grupy. Przeciwnikami Anwilu Włocławek w grupie będą: MHP Riesen Ludwigsburg, Banvit, Sidigas Avellino, Ventspils, Le Mans Sarthe Basket oraz dwie drużyny, które awans wywalczą w kwalifikacjach.

[ZT]30054[/ZT]

MHP Riesen Ludwigsburg na co dzień swoje mecze rozgrywa na poziomie niemieckiej Bundesligi. W minionym sezonie zajął 3. miejsce. Z kolei Banvit to zespół z Turcji. W rozgrywkach tamtejszej Süper Ligi uplasowali się na 4. lokacie. Kolejny z zespołów - Sidigas Avellino jest doskonale znany polskim zespołom. W styczniu pokonał ich Stelmet Zielona Góra. Pozostałe dwie drużyny: Ventspils i Le Mans Sarthe Basket grają w lidze łotewskiej i francuskiej.

Klasę rywali docenia między innymi media manager włocławskiego klubu.

- Trafiliśmy do grupy A, w której nie brakuje utytułowanych drużyn i zespołów o uznanej marce w Europie. Sarthe Le Mans to mistrz Francji, a BK Ventspils to mistrz Łotwy - obie drużyny regularnie grają w europejskich pucharach od lat. Podobnie zresztą, jak ekipa Sidigasu Avellino (ćwierćfinalista ligi włoskiej) czy MHP Riesen Ludwigsburg (półfinalista ligi niemieckiej). Jednak pomimo faktu, że nasi rywale mają większe doświadczenie - nie stawiamy się na straconej pozycji. Rywale są mocni, ale w końcu Rottweilery mają charakter i serce do walki - mówi w rozmowie z portalem DDWłocławek Michał Fałkowski, media menager Anwilu Włocławek.

Faza grupowa Champions League rozpocznie się 9 października. Wcześniej odbędą się kwalifikację, w których udział weźmie Polski Cukier Toruń.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Kibic6Kibic6

12 0

Trzeba liczyć, że tegoroczne ruchy transferowe będą trafione, bo budżetowo pewnie jesteśmy jedną z biedniejszych drużyn w tej grupie... 13:17, 11.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone