Zamknij
REKLAMA

Rosjanin wzmacnia mistrza Polski! Nowym graczem Valeriy Likhodey!

19:15, 08.08.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
Do największych sukcesów zawodnika należy zaliczyć między innymi triumf w rozgrywkach EuroCup w 2013 roku w barwach Lokomotiv Kuban. Fot. Łukasz Daniewski

Anwil Włocławek zakontraktował nowego zawodnika. Do drużyny mistrza Polski przyszedł Walerij Lichodej. W ubiegłym sezonie Rosjanin reprezentował barwy włoskiej Orlandina Basket.

O przyjęciu do drużyny kolejnego zagranicznego zawodnika poinformował na swojej oficjalnej stronie internetowej Anwil Włocławek. Rosyjski skrzydłowy mierzy 205 cm wzrostu. W trakcie swojej bogatej kariery zawodniczej reprezentował między innymi CSKA Moskwa, CSK VVS Samara, Triumph Lyubertsy, Spartak Saint Petersburg. W 2017 podpisał kontrakt z litewskim klubem Nev?žis, a w ostatnim sezonie reprezentował włoski zespół Orlandina Basket. Satysfakcji z powodu zakontraktowania zawodnika nie kryje Igor Milicić.

- Nauczony doświadczeniem ze współpracy z Fiodorem Dmitriewem, uważam że inteligentny zawodnik na pozycji numer cztery to bardzo cenny nabytek. Jestem szczęśliwy, że Walerij dołączył do naszego zespołu, bo to jest po prostu klasowy gracz z olbrzymim doświadczeniem - powiedział cytowany przez oficjalną stronę klubową Igor Milicić, trener zespołu.

Do największych sukcesów zawodnika należy zaliczyć między innymi triumf w rozgrywkach EuroCup w 2013 roku w barwach Lokomotiv Kuban. W 2013 roku razem z drużyną CSKA Moskwa zwyciężał także w rozgrywkach FIBA Eurocup.

Walerij Lichodej związał się z Anwilem roczną umową. Obecnie w składzie Anwilu Włocławek, poza  Rosjaninem znajdują się: Michał Michalak, Mateusz Kostrzewski, Kamil Łączyński, Jarosław Zyskowski, Jakub Parzeński, Rafał Komenda, Nikola Marković i Josip Sobin. 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

Mam pytanie Mam pytanie

2 3

Czy Rafał Komenda dostał złoty medal Mistrza Polski. Mam przypuszczenia graniczące z pewnością ,że nie- choć od dwóch lat jest graczem Anwilu. 21:20, 08.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BoloBolo

1 0

Facet nazywa się ??????? ?????????? ??????? - po spolszczeniu Walierij Witaliewicz Lichodiej. Żaden "Likhodey". Może najpierw warto sprawdzić? 07:07, 09.08.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BoloBolo

0 0

Wow, formularz nie obsługuje cyrylicy. 07:09, 09.08.2018


© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone