Fantastyczne występy młodych judoków Olimpijczyka. Zdobyli łącznie 11 medali!

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 08:09, 04.04.2019 . Aktualizacja: 16:30, 04.04.2019
Skomentuj Na najwyższym stopniu podium zawody kończyli: Nicola Spychalska, Zuzanna Jurczak, Wiktor Borkowski i Oliwier Spychalski. Fot. Nadesłane Na najwyższym stopniu podium zawody kończyli: Nicola Spychalska, Zuzanna Jurczak, Wiktor Borkowski i Oliwier Spychalski. Fot. Nadesłane

Młodzi judocy Miejskiego Klubu Sportowego Olimpijczyk Włocławek wystartowali w VIII Otwartych Mistrzostwach Judo Dzieci i Młodzików w Tuliszkowie. Zdobyli tam 11 medali.

Włocławianie w Tuliszkowie zdobyli w sumie 4 złote, 2 srebrne i 5 brązowych medali. Dla judoków Olimpijczyka, trenujących na co dzień pod okiem Anety Szczepańskiej, Bartosza Zielińskiego i Romana Stawisińskiego był to już kolejny, ważny sprawdzian sportowy w tym roku.

- Pomalutku kształtuje nam się kolejna grupa fajnych dzieci, którzy coraz częściej startują na zawodach, zdobywają medale, a co najważniejsze, małymi krokami podnoszą swój poziom sportowy. Wśród tej grupy są dzieci, które trenują bardzo krótko od 3 do 6 miesięcy i tacy którzy trenują ok. 2-3 lat. Wśród startujących na pewno wyróżniają się bliźniaki : Nicola i Oliwier Spychalscy (mający najkrótszy staż treningowy), Wiktor Borkowski (najmłodszy uczestnik turnieju naszego klubu) oraz Zuzanna Jurczak. Jest to grupa 9-11 latków, która w całości tworzy 20 osobowy skład podczas treningów - komentuje trenerka Aneta Szczepańska.

Na najwyższym stopniu podium zawody kończyli: Nicola Spychalska, Zuzanna Jurczak, Wiktor Borkowski i Oliwier Spychalski. Drugie miejsca zajęli Mateusz Wojciechowski i Łukasz Kordyl, a na najniższym stopniu podium stanęli:  Liliana Wyrzyńska, Alicja Gradowska, Hubert Przyjałkowski, Miłosz Kubiak i Antoni Gajewski. Krążków nie zdobyli tym razem  Aleksander Kwiatkowski i Szymon Ansilewski- Wrzesiński.