Junak Włocławek znów triumfuje! Żeńska ekipa została najlepszym zespołem w województwie!

13:53, 21.04.2019 .
Skomentuj Królową strzelców została zawodniczka Junaka - Zuzanna Korpowska, która zdobyła 26 bramek. Fot. Nadesłane Królową strzelców została zawodniczka Junaka - Zuzanna Korpowska, która zdobyła 26 bramek. Fot. Nadesłane

W minioną sobotę odbył się finałowy turniej dziewcząt z roczników 2007 i młodsze, których stawką było mistrzostwo województwa. Zwyciężył Junak IntroDruk Włocławek.

Turniej zorganizowano w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 23. We włocławskiej drużynie zagrało aż 6 dziewcząt urodzonych w 2010 roku. O mistrzostwo województwa rywalizowały 4 najlepsze drużyny z regionu.

- Najlepsze w lidze okazały się podopieczne Kingi Sidwa, które pokonały kolejno MKS Brodnica 12:5, UKS Dąbrowa Chełmińska 9:2 oraz zremisowały z MKS Kęsowo 8:8 (porażka w karnych 1:2) - poinformował w rozmowie z portalem Dzień Dobry Włocławek Damian Sidwa z Junaka Włocławek.

Królową strzelców została zawodniczka Junaka - Zuzanna Korpowska, która zdobyła 26 bramek, a o 6 trafień mniej zanotowała Gabriela Sidwa (również z Junaka). Srebrne medale wywalczył zespół MKS Brodnica, a brązowe MKS Kęsowo.