Włocławianka jednak bez medalu Zawodowych Mistrzostw Polski. Katarzyna Tyl przegrała z Justyną Ciborską

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 17:53, 08.06.2019 .
Skomentuj Włocławianka, na co dzień trenująca w Akademii Mieszanych Sztuk Walki Włocławek wystąpiła w kategorii +70 kilogramów (pierwsza z lewej).Fot. Nadesłane Włocławianka, na co dzień trenująca w Akademii Mieszanych Sztuk Walki Włocławek wystąpiła w kategorii +70 kilogramów (pierwsza z lewej).Fot. Nadesłane

W Mysiadle odbyła się gala "Lesznowola Kickboxing Fight II". O tytuł Zawodowego Mistrza Polski walczyła Katarzyna Tyl. Włocławianka przegrała niestety w finale z faworytką zawodów.

Galę, która odbyła się pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu zorganizowano 1 czerwca. W Mysiadle odbyło się dziewięć walk, w tym cztery o pas Zawodowego Mistrza Polski.  O tytuł mistrzowski walczyła między innymi Katarzyna Tyl. Włocławianka, na co dzień trenująca w Akademii Mieszanych Sztuk Walki Włocławek wystąpiła w kategorii +70 kilogramów. Walka toczyła się na dystansie trzech rund, po 2 minuty każda. Włocławianka przegrała ostatecznie na punkty z utytuowaną Justyną Ciborska.

- Jestem bardzo zadowolony z postawy Kasi. Trenuje zaledwie od roku, a już dostała szansę na walkę o pas mistrzowski. To duże wyróżnienie dla mnie jako trenera. Justyna Ciborska to bardzo dobra zawodniczka i wiedzieliśmy, że będzie to ciężki bój. Kasia przegrała na punkty, zdobyła cenne doświadczenie które zaprocentuje w przyszłości - powiedział po walce Daniel Tobjasz, trener Akademii Mieszanych Sztuk Walki Włocławek.

Rywalka Katarzyny Tyl ma na swoim koncie między innymi tytuł Mistrza Europy i Wicemistrzyni Świata.

- To była mocna walka, przeciwniczka bardzo wymagająca, dlatego też cieszę się, że przewalczyłam trzy rundy, a przy okazji zdobyłam cenne doświadczenie. Dziękuję wszystkim którzy mnie wspierali, teraz wracam na salę i biorę się do pracy.

W ostatnim czasie zawodnicy Akademii Mieszanych Sztuk Walki wystąpili Akademii Mieszanych Sztuk Walki z Włocławka i Wilkowic. Młodzi sportowcy zdobyli wiele medali.