Zamknij
REKLAMA

Tak rywalizowali najszybsi kierowcy. Zobacz, kto zwyciężył!

16:16, 20.07.2019 | .
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Karolina Choziak

Znamy oficjalne wyniki 2. rundy Włocławskiego Mistrza Kierownicy. Zawodnicy rywalizowali w czterech klasach, a w jednej z nich triumfował Arkadiusz Tyc z włocławskiego Automobilklubu.

Kolejna już runda Włocławskiego Mistrza Kierownicy została rozegrana w miniony weekend na parkingu przed Halą Mistrzów. Rywalizacja najlepszych kierowców wróciła do miasta po wielu latach przerwy. W pierwszej rundzie, która została rozegrana 12 maja kierowcy rywalizowali na terenie Parku Przemysłowo Technologicznego, w sąsiedztwie firmy WIKA. 

Pod Halą Mistrzów zawodnicy rywalizowali w czterech klasach. W pierwszej grupie zawodników (pojemność silnika do 1400 cm3) zwyciężył Krzysztof Wizner z LKT Wyczół Gościeradz przed Adrianem Racą. Wśród kierowców jeżdżących pojazdami do 1600 cm3 najlepszy okazał się Łukasz Kasprzyk z Gościeradza, który zakończył rywalizację przez kolegami z drużyny - Dawidem Jędrzejewskim i Kamilem Zarodą. W klasie trzeciej wygrał Artur Swedura z Automobilu Toruńskiego przed reprezentantem gospodarzy Andrzejem Pietrzakiem (Automobilklub Włocławski) i niezrzeszonym Krzysztofem Falczewskim. Kibice oglądali również zaciętą rywalizację wśród aut powyżej 2 tys. cm3 z napędem na 4 koła. Bezkonkurencyjny okazał się tam Arkadiusz Tyc z Włocławka, który pokonał Marcina Dąbkowskiego i Łukasza Kasprzyka.

W klasyfikacji generalnej również zwyciężył włocławianin. Na drugim miejscu zawody zakończyli niezrzeszeni Marcin Dąbkowski i Jakub Jarmański, a najniższy stopień podium przypadł Łukaszowi Kasprzykowi z Gościeradza. W klasyfikacji klubowej pierwsze miejsce zajął klub LKT Wyczół Gościeradz, drugie Automobilklub Włocławski, a trzecie Automobil Toruński del. Grudziądz. 

W tym roku organizator zaplanował 3 rundy Włocławskiego Mistrza Kierownicy. Trzecia tego typu rywalizacja odbędzie się 3 października. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

PzmotPzmot

4 1

Pan Andrzej Pietrzak to jest gość pozdrawiam 🤠 17:02, 20.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone