Zamknij
REKLAMA

Vladislavia Cross dobiega końca. W weekend planują ostatni bieg

19:40, 19.09.2019 | .
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Karolina Choziak

W najbliższa niedzielę, na Stadionie Przylesie włocławscy sportowcy po raz ostatni w tym sezonie zaprezentują się w biegu z cyklu Vladislavia Cross. Biuro zawodów będzie otwarte już o 9:30.

Vladislavia Cross to cykl biegów organizowanych zawsze we Włocławku. Poszczególne biegi, nazywane etapami stanowią każdego roku spójną całość, a najlepsi zawodnicy mogą cieszyć się ze zdobycia tytułu Grand Prix Włocławka w biegach dystansowych.

Organizacją biegów Vladislavia Cross, które pod tą nazwą funkcjonują już od 2010 roku, zajmuje się Włocławski Klub Biegacza Maratończyk. Do rywalizacji może stanąć każdy, a równolegle do wyścigów dorosłych organizowane są potyczki dla dzieci na dystansach od 200 do 1250 metrów. W 2019 roku zaplanowano siedem biegów: po jednym w marcu, kwietniu, czerwcu i lipcu oraz trzykrotnie w sierpniu. Wyścigi rozrywane są na pięciokilometrowej pętli, w lasach przyległych do stadionu.

W najbliższą niedzielę odbędzie się siódmy, ostatni bieg w tym sezonie. Biuro zawodów zostanie otwarte już o 9:30, a pierwsze biegi dzieci zaplanowano na godz. 11. Po nich wystartują dorośli. W przeciwieństwie do poprzednich edycji, tym razem zawodnicy nie otrzymają wyróżnień w dniu biegu. 

- Ze względu na dużą ilość osób sklasyfikowanych wręczenie wyróżnień nastąpi nie jak w latach ubiegłych w dniu biegu finałowego, lecz w terminie późniejszym. Pragniemy zaprosić wszystkich zawodników do sali widowiskowej Klubu Zazamcze, przy ulicy Toruńskiej 87, w piątek (27 sierpnia) o godzinie 18. W tym dniu wyróżnimy nie tylko zawodników sklasyfikowanych w cyklu Vladislavia Cross, ale też osoby lub firmy wspierające działania naszego klubu w 2019 roku - informują organizatorzy.

Włocławski Klub Biegacza Maratończyk przypomina, że warunkiem sklasyfikowania jest udział w minimum 4 biegach w tym roku.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

CZYTELNIKCZYTELNIK

0 0

W SIERPNIU CHYBA NIE DA RADY
20:56, 19.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone