Zamknij
REKLAMA

Będą szmuglować po raz kolejny. Wkrótce IV Bieg Przemytnika!

15:11, 06.10.2019 | .
REKLAMA
Skomentuj
Organizacja Biegu Przemytnika w Aleksandrowie Kujawskim staje się powoli tradycją, a w przeciwieństwie do poprzednich edycji, tym razem biegacze będą mieli szansę wystartować na jednym z trzech przygotowanych dystansów. Fot. Nadesłane

Już tylko kilka dni pozostało do startu kolejnego Biegu Przemytnika. Podobnie jak w latach ubiegłych, także i tym razem biegacze będą mieli okazję pokonać trasy biegnące przez tereny leśne oraz poligon wojskowy. Wszystko po to, aby chociaż przez chwilę poczuć się jak przemytnik.

Na przełomie XIX i XX wieku rzeka Tążyna, która przebiega w okolicy Aleksandrowa Kujawskiego, oddzielała zabory rosyjski od pruskiego. To właśnie dlatego na terenach okalających miasto miały miejsce dramatyczne wydarzenia. Uczestniczyli w nich przede wszystkim patrioci, którzy przeprowadzali za granicę uchodźców politycznych, a także dostarczali ważne dokumenty i inne cenne przedmioty. To właśnie oni będą wzorem dla zawodników II Biegu Przemytnika, który odbędzie się 12 października. Biegacze będą mieć szansę wcielić się w role „przemytników”

Organizacja Biegu Przemytnika w Aleksandrowie Kujawskim staje się powoli tradycją, a w przeciwieństwie do poprzednich edycji, tym razem biegacze będą mieli szansę wystartować na jednym z trzech przygotowanych dystansów. W czwartej już imprezie uczestnicy mogą wziąć udział w biegu na 10 kilometrów, półmaratonie oraz ultramaratonie. Organizatorzy zapewniają, że trasa wyścigu będzie jeszcze ciekawsza niż w latach ubiegłych. Szczególnie ciekawy ma być ultramaraton.

- Mierzy ona około 50 km i przebiega po zróżnicowanym terenie, w szczególności leśnym. Biegacze będą mogli zobaczyć między innymi makiety celów oraz wraki czołgów. Mamy nadzieję, że trasa się Wam spodoba - informują na stronie internetowej organizatorzy.

Za bieg na dystansie 10 kilometrów należy wnieść opłatę startową w wysokości 40 złotych. Półmaraton kosztuje o 10 złotych więcej, a za udział w ultramaratonie trzeba zapłacić 100 złotych. Ilość miejsc jest ograniczona. Chęć udziału w wyścigu można zgłosić TUTAJ. Plan poszczególnych trasa dostępny jest na stronie internetowej. W razie pytań organizatorzy proszą o kontakt z Wydziałem Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Aleksandrowie Kujawskim, w pokoj 109 lub pod numerem telefonu: 54 282 68-30.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone