Zamknij
REKLAMA

Kluby sportowe dofinansowane. Otrzymali już potrzebne pieniądze!

14:24, 26.09.2019 | .
Skomentuj Starosta zapewnił, że w przyszłym roku również zostanie ogłoszony podobny konkurs, w którym też można będzie zdobyć środki finansowe. Fot. Daniel Wiśniewski
REKLAMA

We włocławskim starostwie powiatowym ogłoszono wyniki konkursu na dofinansowanie klubów sportowych działających na terenie powiatu. Wsparcie otrzymało już kilkanaście z nich.

Spotkanie z przedstawicielami klubów z regionu, w którym uczestniczył starosta zorganizowano w środę (25 września). W uroczystości wzięli udział także Karol Matusiak, przewodniczący komisji edukacji, kultury i sportu, Piotr Krygier, sekretarz powiatu włocławskiego oraz Krystian Łuczak, naczelnik wydziału edukacji.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 20 klubów działających na terenie powiatu włocławskiego. Komisja uznała, że dofinansowanie powinno trafić do 19 z nich. Łącznie przekazano im 200 tysięcy złotych. Dotacje otrzymały kluby i stowarzyszenia, która zajmują się szkoleniem kadry zawodniczej oraz biorą udział w rywalizacjach sportowych na różnych szczeblach.

- To ważny moment dla naszego samorządu. Po raz pierwszy wyszliśmy z inicjatywą wsparcia klubów sportowych działających na terenie powiatu włocławskiego. Duża część naszego wsparcia trafia do klubów sportowych, ponieważ jest ich na tym terenie bardzo dużo. Wspieramy też inne dyscypliny sportowe, które bardzo dobrze się rozwijają. Dziękuję wam za waszą pracę na co dzień i za to, że wychowujecie młodych w duchu fair play. Myślę, że te znaczące środki przez nas przeznaczone wspomogą kluby - mówił podczas spotkania Roman Gołębiewski, starosta włocławski.

Dofinansowanie trafiło do Ludowego Zespół Sportowy Kujawiak Kruszyn, Lubańskiego Towarzystwa Piłkarskiego, Miejsko-Gminnego Klubu Sportowego Lubraniec, Gminnego Klubu Sportowego Baruchowo, Miejsko-Gminnego Klubu Sportowy Kujawianka Izbica Kujawska, Miejsko-Gminnego Klubu Sportowy Kujawiak Kowal, Gminnego Towarzystwa Sportowego Unia Choceń, Gminnego Klubu Sportowy Łokietek w Brześciu Kujawskim, Akademii Piłkarskiej Młody Lubień w Lubieniu Kujawskim, Ludowego Zespołu Sportowego Victoria Smólnik, Gminnego Klubu Sportowy Fabianki, Klubu Sportów Siłowych Husaria Lubraniec i Akademia Mieszanych Sztuk Walki w Nakonowie Starym. Wsparcie otrzyma także Uczniowski Klub Sportowy Start Smólnik, Gminne Towarzystwo Sportowe Unia Choceń, Gminny Klub Jeździecki Bogucin, Uczniowski Klub Sportowy Cyprianka przy Szkole Podstawowej w Cypriance i Klubu Karate Tradycyjnego Zanshin z Lubienia Kujawskiego.

Starosta zapewnił, że w przyszłym roku również zostanie ogłoszony podobny konkurs, w którym też można będzie zdobyć środki finansowe. Ma on zostać ogłoszony w pierwszych miesiącach 2020 roku.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (5)

KibicwkKibicwk

2 2

W końcu docenili sportowców, do tej pory było średniowiecze w staristwue 15:32, 26.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LejekLejek

3 2

Teraz rozpocznie sie proces przepierania dotacyjnych pieniedzy przez prezesow/trenerow i innych zalatwiaczy, wymianki fikcyjnymi fakturkami. 16:29, 26.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


karambakaramba

4 1

z treści artykułu wynika ze Unia Choceń podwójnie dostała pieniądze. Czy to pomyłka w artykule czy kolesiowskie układy prezesa klubu z powiatem 20:38, 26.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaneczekJaneczek

2 2

Brawa dla Starosty w końcu doceniono kluby sportowe i rozwój dzieci. Jak widać zmiana starosty wyszła na dobre. 21:31, 26.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA