Pogrom w Hali Mistrzów! Anwil Włocławek bez najmniejszego trudu pokonuje Polpharmę!

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 20:50, 29.09.2019 . Aktualizacja: 22:46, 29.09.2019
Skomentuj Fot. Natalia Seklecka Fot. Natalia Seklecka

Inauguracji sezony ligowego włocławscy kibice nie mogli wyobrazić sobie lepiej. W pierwszym meczu Anwil bez problemu pokonał Polpharmę Starogard Gdański 110:72. Znakomicie zaprezentował się cały zespół, ale na uwagę na pewno zasługuje 21 punktów Chase Simona oraz trzy "oczka" więcej Michała Sokołowskiego.

Anwil Włocławek kolejny sezon w rozgrywkach Energa Basket Ligi rozpoczął pewnie i zdecydowanie. Mimo początkowej przewagi gości podopieczni Igora MIlicicia od początku chcieli pokazać, kto rządzi na parkiecie. Znakomita gra Simona, Freimanisa  i Wrotena zupełnie na to pozwoliła. Po celnej trójce Łotysza Anwil prowadził już 11:10. Efektownie grała zresztą cała drużyna. Na niespełna 4 minuty przed końcem pierwszej odsłony znakmitym wsadem popisał się Ledo i Mistrzowie Polski prowadzili 24:16. Bardzo dobre wejście "zaliczył" też Krzysztof Sulima. To między innymi jego punkty pozwoliły prowadzić drużynie 35:24.

Druga kwarta rozpoczęła się od efekownego wsadu Dowe i przerwy wziętej na życzenie trenera Marcina Lichtańskiego. Czas nie podziałał na rywali mobilizująco. Kolejne minuty doskonale pokazywały, która drużyna jest w lepszej formie. Nie pomagały nawet bardzo dobra dyspozycja i punkty rzucane przez Stokesa. Dość powiedzieć, żę po 20 minutach gry miał ich już na koncie 20.

Z początkiem trzeciej kwarty na boisko powrócił Tony Wroten, który rozpoczął od celnego rzutu za dwa punkty. Gdy wydawało się, żę Anwil bęzie punktował dalej, zawodnikom Igora Milicicia przydarzyło się kilka minut nieco nerwowej gry. Piłka nie chciała wpadać do kosza, ale na szczęście nie trafiali też goście. Impuls do lepszej gry dał dopiero Simon. To jego punkty pozwoliły zwiększyć prowadzenie do 17 "oczek". Na dodatek wtedy stało się "TO". Anwil zanotował serię 19 punktów z rzędu i po 30 minutach gry prowadzi 87:51.

Pierwsze ligowe zwycięstwo musiało stać się faktem. Ostatnia odsłona spotkania to konsekwentna gra gospodarzy. Włocławianie rzucili jeszcze kilkanaście punktów i ostatecznie wygrali 110:72. Na boisku zaprezentowali się też młodzi Oliwier Bednarek i Adam Piątek.

Anwil Włocławek - Polpharma Starogard Gdański 110:72 (35:24, 21:18, 31:9, 23:21)

Anwil: Sokołowski 24, Simon 21, Freimanis 14, Milovanowić 12, Ledo 12, Wroten 12, Dowe 11, Karolak 7, Sulima 6

Polpharma: Stokes 25, Engstrom 12, Bojanowski 12,  Kołodziej 8, Gołębiowski 6, Wilkins 4, Załucki 2, Prahl 1.