Włocławianie Mistrzami Polski Amatorów. WLKA Włocławek pokonali w finale zespół z Kraszewic!

19:00, 03.10.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:38, 04.10.2019
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com

Zakończyły się Finały Mistrzostw Polski Amatorów w Koszykówce, które rozegrano w Kraszewicach. W finale imprezy zmierzyły się drużyny WLKA Włocławek i miejscowy KS Play Basket Kraszewice. Mistrzami Polski zostali włocławianie.

Mistrzostwa Polski Amatorów w Koszykówce rozegrano w dwa dni, a do rywalizacji o tytuł najlepszej drużyny zgłosiło się sześć zespołów. W sobotę ekipy rywalizowały w dwóch trzyosobowych grupach. W niedzielę rozegrano mecze półfinałowe oraz o konkretne miejsca.

Organizatorem turnieju finałowego był Klub Sportowy Play Basket Kraszewice oraz Polska Amatorska Liga Koszykówki - PABL. Honorowy patronat nad mistrzostwami sprawował wójt miny Kraszewice Konrad Kuświk oraz Polski Związek Koszykówki.

W meczu finałowym zawodnicy z Włocławka nie dali szans miejscowemu KS Play Basket Kraszewice i zdecydowanie wygrali mecz o I miejsce. Pokonali ich 96:65. W spotkaniu o III miejsce lepsi okazali się koszykarze z KS Kottrans Radom, którzy pokonali Środowiskowa Basket Liga Trójmiasto 99:92. W walce o miejsce V, po zaciętym boju zwycięzcami ostatecznie zostali Szerszony UKS Kaspro Ostrów Wielkopolski. Ostrowianie pokonali rywali 74:71. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Jarosław Pawłowski z WLKA Włocławek.