Zamknij
REKLAMA

Piłkarska reprezentacja Polski znów we Włocławku. Zagramy z Belgią!

13:00, 05.10.2019 | .
Skomentuj
We Włocławku swój udział zapowiedziało kilkunastu scoutów z najlepszych klubów z całej Europy. Mecze obserwować mają przedstawiciele z Bayernu Monachium, Wolfsburga, Totennhamu i Manchesteru United. Fot. Daniel Wiśniewski
REKLAMA

We Włocławku rozegrane zostaną mecze eliminacyjne w piłce nożnej do lat 17. Na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędą się dwa spotkania, w tym jedno z udziałem reprezentacji Polski.

Organizacje meczów reprezentacji Polski we Włocławku przyjęły się na dobre. W ostatnich latach Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej już kilka razy odpowiadał za tego typu spotkania. W 2018 roku na włocławskim stadionie odbył się mecz w ramach spotkań eliminacyjnych do Mistrzostw Świata. Polki zmierzyły się wtedy z Albanią, a kibice mogli oglądać w akcji takie zawodniczki jak Katarzyna Kiedrzynek (PSG), Aleksandra Sikora (Juventus Turyn) i Ewa Pajor (VFL Wolsburg). W przeszłości, we Włocławku odbyły się też inne mecze. W 2016 roku Polska zmierzyła się z Mołdawią. Reprezentacja grała też z Izraelem. 

- W ostatnim roku delegat UEFA, który nadzorował całość wydarzeń napisał do Polskiego Związku Piłki Nożnej list pochwalny. Rzadko się takie coś w ogóle zdarza. To również dzięki Włocławkowi tego typu imprezy możemy nadal robić. W tym roku w Polsce grać będą chłopcy do lat 17, których czeka rywalizacja o prawo awansu do kolejnej rundy eliminacji do Mistrzostw Europy - powiedział podczas konferencji prasowej Januariusz Stodolny, członek prezydium KPZPN.

Satysfakcji z powodu organizacji we Włocławku kolejnych, reprezentacyjnych imprez piłkarskich nie krył obecny na spotkaniu z mediami Prezydent Włocławka.

- Niezmiernie cieszę się, że kolejne ważne wydarzenie zawita do naszego miasta. Pragnę podziękować KPZPN za to, że o Włocławku zawsze pamięta. Imprezy odbywają się już przecież cyklicznie. Chciałem podziękować przede wszystkim Jarosławowi Chwiałkowskiemu za to, że podjął się, razem z Włocławską Akademią Piłkarską, organizacji tego wydarzenia. Wiem, że jest to wielka praca i wielka odpowiedzialność - mówił Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka.

We Włocławku swój udział zapowiedziało kilkunastu scoutów z najlepszych klubów z całej Europy. Mecze obserwować mają przedstawiciele z Bayernu Monachium, Wolfsburga, Totennhamu i Manchesteru United. Na konferencji prasowej, która odbyła się w piątek (4 października) poinformowano, że w październiku w województwie kujawsko-pomorskim odbędzie się sześć spotkań w ramach meczów eliminacyjnych UEFA U-17. O punkty rywalizować będzie Belgia, Liechtenstein, Macedonii Północnej i Polski. Pierwszy mecz we Włocławku zostanie rozegrany 9 października o godz. 15:30. Na stadionie OSiR reprezentacja Belgii zagra z Liechtensteinem. Drugim, a zarazem ostatnim meczem rozegranym w naszym mieście będzie spotkanie, które najprawdopodobniej zadecyduje o pierwszym miejscu w grupie. 15 października Polska zagra z Belgią. Wszystkie drużyny będą trenować we Włocławku i w okolicy.

- Mamy do dyspozycji trzy boiska treningowe: w Brześciu Kujawskim, Lubaniu oraz płytę główną boiska Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wszystkie drużyny będą na treningi dojeżdżać autokarami z PZPN-u - powiedział Jarosław Chwiałkowski, wiceprezes KPZPN ds. podokręgu Włocławek oraz trener i prezes Włocławskiej Akademii Piłkarskiej.

Mecze reprezentacyjne, poza Włocławkiem zostaną rozegrane także w Toruniu i Inowrocławiu. Polska zagra jeszcze 9 października w Toruniu z Macedonią Północną, a 12 października z Liechtensteinem. Wstęp na spotkania jest bezpłatny, ale biletowany. Wejściówki można otrzymać na wejściu na stadion.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

lollol

10 1

Dobre i to,
bo tak niewykorzystanego obiektu to chyba ze świecą szukać. Prawie 40 baniek i kila meczy młodzików. 14:36, 05.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

prezes klubu MZKS MOprezes klubu MZKS MO

0 3

LTP Lubanie hooligaaans!!! boruta Zgierz wieczna sztama. Jagielonka Nieszawa po polu sie błąka! wicher wielgie wicher!!! 15:47, 05.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

polisz fanpolisz fan

1 0

dąb barcin szykuje zasadzke pod geesem w Łaniętach na kiboli z Zakapiora Kukiel Wielki 23:24, 05.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tyty

2 1

k jest stadion nie ma drużyny była drużyna nie było stadionu b słów 14:40, 06.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA