Anwil Włocławek przegrywa w pierwszym meczu Ligi Mistrzów. Zawiodła skuteczność na lini rzutów wolnych!

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 21:53, 15.10.2019 . Aktualizacja: 11:37, 16.10.2019
Skomentuj

Pierwszy mecz Anwilu Włocławek w koszykarskiej Lidze Mistrzów sezonu 2019/2020 był wielką niewiadomą. Włocławianie znakomicie rozpoczęli sezon ligowy, ale zdawali sobie sprawę z tego, że gra z europejskimi drużynami będzie czymś zgoła innym. I dokładnie tak było. Mistrzowie Polski przegrali z Rastą Vechta 76:89. Na domiar złego urazów doznali Ricky Ledo i Tony Wroten.

Początek meczu to wyrównana gra obydwu zespołów i gra punkt za punkt. W zespole gości dobrze prezentował się między innymi Wroten i Simon. Z dobrej strony, po wejściu na boisko pokazał się też Sokołowski. To po jego przechwycie, efektownej kontrze i podaniu do Amerykanina Anwil zbliżył się na kilka punktów do rywali. Po 10 minutach gry Vechta prowadziła jednak 23:17.

Druga kwarta to konsekwentna gra Mistrzów Polski, którzy na pięć minut przed upływem połowy spotkania zbliżyli się do rywali na jeden punkt. Mankamentem w drużynie była jednak skuteczność za jeden punkt. Dwukrotnie nie trafił między innymi Sokołowski i w związku z tym rywale znów uciekli na kilka punktów.  W połowie meczu było 40:33.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od celnych "trójek" obu zespołów, a przy okazji także zdecydowanie lepszej gry w wykonaniu włocławian. Ze znakomitej strony zaprezentował się między innymi Tony Wroten. To jego dwie efektowne akcje pozwoliły zmniejszyć przewagę gospodarzy do czterech punktów. Na niespełna cztery minuty przed syreną kończącą trzecią kwartę Mistrzowie Polski mieli szansę nawet wyrównać, ale piłka nie chciała wpadać do kosza, szczególnie po rzutach wolnych. Nie trafiał między innymi Sokołowski i Wroten. Punkty włocławianom dawały jednak zbiórki w ataku. Po jednej z nich Anwil w końcu wyrównał, a chwilę później wyszedł na upragnione przez wszystkich prowadzenie.

Mankamentem w drużynie Anwilu w czwartej kwarcie, poza rzutami wolnymi były też celne "trójki". Niska skuteczność w tym aspekcie sprawiła, że Rasta Vechta znów wyszła na prowadzeniem która w rzutach z dystansu była praktycznie bezbłędna. Na domiar złego, na trzy minuty przed końcem kontuzji doznał Ricky Ledo, a 120 sekund później także Tony Wroten. Ostatecznie, Anwil przegrał 76:89 i doznał pierwszej porażki w Basketball Champions League.

Rasta Vechta - Anwil Włocławek 89:76 (23:17, 17:16, 22:29, 27:14)

Vechta: Simpson 30, Vasturia 15, Murphy 15, Wainright 13, Young 12, Kessens 2, Harkinhoff 2

Anwil: Dowe 18, Freimanis 17, Wroten 15, Simon 9, Sokołowski 7, Ledo 4, Milovanowić 4, Sulima 2