To kolejny sukces włocławian. Młodzi judocy Olimpijczyka zdobyli kilkadziesiąt medali!

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 17:14, 02.11.2019 . Aktualizacja: 07:48, 04.11.2019
Skomentuj

W miniony weekend w Płocku odbyły się kolejne turnieje judo. Zawodnicy MKS Olimpijczyk Włocławek zdobyli tam łącznie 25 medali.

W sobotę podczas IV Międzynarodowego Turnieju Judo Sensei Płock najlepiej spisała się Zuzanna Jurczak, która w kategorii U-12 (40 kg) zdobyła srebrny medal. W tym samym dniu na piątej lokacie zawody zakończył Wiktor Borkowski U-10 (33 kg). W turnieju wzięło udział jeszcze trzech innych zawodników Olimpijczyka, którzy nie dostali się do strefy medalowej. Byli to: Aleksander Gradowski, Antoni Gajewski i Szymon Ansilewski - Wrzesiński.

Dzień później, także w Płocku odbył się drugi "Międzynarodowy Festiwal Judo Dzieci i Młodzieży". W zawodach wzięli udział najmłodsi judocy Olimpijczyka, którzy obecnie posiadają lub są przed egzaminami na białe pasy. Uczestnicy byli podzieleni na kategorie wiekowe i wagowe : U-16 , U-14, U-12, U-10 oraz najmłodsi U-8. Zawodnicy trenują na co dzień pod okiem Anety Szczepańskiej, Romana Stawisińskiego, Bartosza Zielińskiego, a od niedawna także i Wiktorii Tomczak.Trenerami zawodników są : Aneta Szczepańska, Roman Stawisiński, Bartosz Zieliński, a także od niedawna Wiktorii Tomczak.

Na turnieju młodzi sportowcu zdobyli łącznie 24 krążki. Złote medale zdobyli: Szymon Szefrański i Piotr Leński (U-8), Filip Dymiński, Wiktor Borkowski, Aleksandra Kiczorowska, Kacper Brzeziński (U-10), Nikola Spychalska, Roksana Sobucka, Oliwier Spychalski, Miłosz Kubiak, Antoni Gajewski (U-12) i Łukasz Kordyl (U-14). Na drugim miejscu rywalizację zakończyli: Filip Bogacz, Filip Zając (U-8), Nadia Kosak, Dominik Brzeziński, Wiktor Puszkiewicz (U-10), Bruno Dochier (U-12). Na najniższym stopniu podium stanęli z kolei: Ksawery Frelik, Mateusz Wesołowski (U-8),  Gabriel Kubiak, Alicja Sawicka, Igor Balcerowski (U-10) i Maja Staszewska (U-12).

Niedzielne zawody poprzedził "Trening z Mistrzem", który poprowadziła Aneta Szczepańska, trener MKS Olimpijczyk Włocławek, która jest Wicemistrzynią Olimpijską z Atlanty. Tematem głównym ćwiczeń była technika Tai Otoshi oraz randori (walki treningowe).