Pogrom w Hali Mistrzów! MKS Dąbrowa kompletnie rozbita przez Anwil Włocławek!

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 15:54, 30.11.2019 . Aktualizacja: 18:31, 30.11.2019
Skomentuj Fot. Daniel Wiśniewski Fot. Daniel Wiśniewski

Takiego wyniku i tak absolutnej dominacji w Hali Mistrzów nie spodziewało się wielu. Anwil był faworytem spotkania i całkowicie zdominował mecz. Ostatecznie wygrał z MKS Dąbrowa Górnicza 112:84. 18 punktów zdobył Michał Sokołowski.

Mecz z MKS Dąbrowa Górnicza Anwil rozpoczął w składzie: Dowe, Ledo, Simon, Jones i Freimanis. Włocławianie grali pewnie i odważnie. Już w pierwszych minutach dali o sobie znać Amerykanie, którzy ruszyli "z kopyta" i wyprowadzili zespół na solidne prowadzenie. Po 10 minutach gry podopieczni Igora Milicicia prowadzili zatem 23:19. Najwięcej punktów rzucił Shown Jones (8 "oczek").

W drugiej kwarcie rywale wzięli się za odrabianie strat. Najwięcej chęci zwycięstwa zdawał się mieć Robert Johnson, który w drugiej odsłonie rzucił 13 punktów. Dobrze prezentowali się też inni zawodnicy z Dąbrowy, między innymi Douvier i Wieczorek. Mimo to Anwil nie zamierzał odpuścić. Po znakomitej końcówce włocławianie prowadzili 56:44, tym samym powiększając swoją przewagę.

Trzecia kwarta to już absolutna dominacja gospodarzy, którzy rzucili 26 punktów, przy okazji pozwalając gospodarzom zdobyć ich zaledwie 12. Dziewięć oczek zaliczył w tej odsłonie Ledo. Punkty dołożył też między innymi Dowe i Jones i to przede wszystkim dzięki nim Mistrzowie Polski prowadzili 82:56.

Ostatnia odsłona spotkania to znakomita gra Michała Sokołowskiego, który postanowił pokazać kibicom, jak rzuca się z dystansu. Polak trafił na początku dwie trójki, a po jednej z nich jeszcze rzut osobisty. Anwil prowadził 93:66. Chwilę później, na cztery minuty przed końcem meczu włocławianie przebili upragnioną "stówkę". Ostatecznie Mistrzowie Polski wygrali 112:84. Swoje punkty, w ostatniej akcji spotkania zdobył nawet rezerwowy Piątek.

Anwil Włocławek - MKS Dąbrowa Górnicza 112:84 (23:19, 33:25, 26:12, 30:21)

Anwil: Sokołowski 18, Ledo 17, Freimanis 15, Jones 12, Wroten 6, Sulima 9, Szewczyk 5, Dowe 8, Simon 5, Wadowski 3 , Karolak 12,

MKS: Johnson 31, Douvier 23, Wieczorek 14, Put 9, Piechowicz 5, Fraser 2, Dawdo 2, Harris 2