W Hali Mistrzów rywalizowało ponad pół tysiąca zawodników. Jak poszło reprezentantom Włocławskiego Klubu Karate Kyokushin?

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 14:00, 18.12.2019 .
Skomentuj Oskar Mazurkiewicz musiał poddać finałową walkę z powodu kontuzji i ostatecznie zdobył srebrny medal. Fot. Nadesłane Oskar Mazurkiewicz musiał poddać finałową walkę z powodu kontuzji i ostatecznie zdobył srebrny medal. Fot. Nadesłane

W minioną sobotę w Hali Mistrzów odbył się Puchar Polski Seniorów, Juniorów, Juniorów Młodszych oraz Młodzików w Karate Kyokushin. Do rywalizacji stanęło ponad pół tysiąca zawodników.

Organizowana impreza była 36. Pucharem Polski Seniorów i 16. Pucharek Polski zawodników młodszych. Zawody zorganizował, obchodzący 35 lecie swojej działalności Włocławski Klub Karate Kyokushin, pod kierownictwem shihana Jana Mazurkiewicza, przy dofinansowaniu Miasta Włocławek. Patronat honorowy objął Prezydent Włocławka.

Otwarcia turnieju dokonali: Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka, Barbara Moraczewska, wiceprezydent miasta i Andrzej Drewniak, wiceprezes PZK. Do rywalizacji stanęło 550 zawodników reprezentujących 101 klubów sportowych Karate Kyokushin z całej Polski .

Podczas Pucharu Polski walki odbywały się jednocześnie na 4 matach. O Puchar Polski walczyli między innymi reprezentanci Włocławskiego Klubu Karate Kyokushin.

- Gospodarzy reprezentowali: Kevin Orenkiewicz, który wywalczył brązowy medal w kategorii junior młodszy do 50 kg i Oskar Mazurkiewicz, który musiał poddać finałową walkę z powodu kontuzji, ostatecznie zdobywając srebrny medal w kategorii Senior do 90 kg. Pozostali zawodnicy: Angelika Głąb, Jakub Stawisiński, Oliwier Krzyżanowski zebrali kolejny duży bagaż doświadczeń, który na pewno zaprocentuje w przyszłości - informuje Jan Mazurkiewicz z Włocławskiego Klubu Karate Kyokushin.

Zawody sędziował shihan Andrzej Drewniak, a shihan Andrzej Manecki pełnił tym razem funkcję sędziego technicznego. Patronat medialny nad imprezą objął portal Dzień Dobry Włocławek.