Zamknij
REKLAMA

To będą wielkie emocje. W czerwcu Mistrzostwa Polski Lekkoatletów!

14:00, 12.01.2020 | .
Skomentuj
Fot. DDWłocławek
REKLAMA

W czerwcu we Włocławku rozpocznie się największa impreza lekkoatletyczna w kraju. Na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów.

Włocławek będzie gospodarzem imprezy o randze mistrzowskiej, a dla wielu zawodników rozgrywane zawody będą szansą na zdobycie kwalifikacji olimpijskich. Wiadomo, że do rywalizacji staną najlepsi zawodnicy w Polsce, między innymi "reprezentacja olimpijska", która na igrzyskach olimpijskich w Tokio będzie walczyć o najwyższe cele. W 2018 roku potwierdzał to już wiceprzewodniczący Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. 

- Wszyscy najlepsi będą tutaj we Włocławku. Będą się kwalifikować w nowym systemie kwalifikacji. Pamiętajmy, że złoty medal mistrzostw Polski jest bardzo cenny, bo przede wszystkim daje bardzo dużo punktów w tym rankingu. Jestem przekonany, że walka będzie szczególnie zacięta. Zresztą, w niektórych konkurencjach, to właśnie tutaj we Włocławku będzie się decydowało, kto kwalifikuje się do reprezentacji - mówił w październiku 2018 roku Tomasz Majewski.

W czerwcu do Włocławka przyjadą najlepsi zawodnicy z całego kraju. Może to być nawet blisko tysiąc sportowców, a satysfakcji z powodu organizacji tak ważnej imprezy sportowej nie kryje włodarz miasta.

- Jest to wielka impreza sportowa. Do Włocławka przyjedzie mnóstwo lekkoatletów z całej Polski. Bardzo nam zależy na tym, żeby miasto przy okazji organizacji takiej imprezy pokazało się z dobrej strony. Mamy przepiękne obiekty i myślę, że nie powinniśmy się ich wstydzić - mówi Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka.

Zawody organizowane we Włocławku będą 96. Mistrzostwami Polski w lekkoatletyce, które odbędą się na stadionie. W przeszłości, na stadionie OSiR odbywały się już podobne imprezy. W czerwcu 2019 w mieście rozgrywano 72. Mistrzostwa Polski U-20. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

XXI wiekXXI wiek

23 0

W końcu się stadion przyda do tego do czego został zmodernizowany a nie do IV ligi piłki nożnej i będą pełne trybuny a nie 100 osób na meczach 14:24, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RumunRumun

1 0

Zeby miasto pokazali sie z dobrej strony prezio 15:24, 14.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RumunRumun

2 2

Zeby miasto pokazalo sie z dobrej strony prezio wraz ze swoja ekipa niech sie wezmie za doglebne sprzatanie miasta bo w kazdym miejscu syf niesamowity a moze prezio nosi rozowe okulary i widzi piekny i kolorowy wloclawek 15:28, 14.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz