Włocławianka znów okazała się najlepsza! Angelika Szymańska ze złotem w Pucharze Świata!

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 09:00, 03.03.2020 . Aktualizacja: 11:13, 03.03.2020
Skomentuj W gronie Polaków walczących o kwalifikacje olimpijskie znalazła się Angelika Szymańska. Judoczka MKS Olimpijczyk Włocławek sięgnęła po złoto jako pierwsza. Fot. Nadesłane W gronie Polaków walczących o kwalifikacje olimpijskie znalazła się Angelika Szymańska. Judoczka MKS Olimpijczyk Włocławek sięgnęła po złoto jako pierwsza. Fot. Nadesłane

Judoczka MKS Olimpijczyk zdobyła na Ursynowie złoty medal w Pucharze Świata. Dzięki znakomitemu występowi Angelika Szymańska jest o krok bliżej występu na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Zawody European Judo Open odbyły się w dniach od 29 lutego do 1 marca w hali sportowej Arena Ursynów ul. rtm. Witolda Pileckiego 122 w Warszawie. Impreza miała rangę Pucharu Świata i mieściły się w cyklu zawodów kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. W turnieju wzięło udział blisko 400 zawodników i zawodniczek z 39 krajów, w tym 26 osobowa polska kadra narodowa.

[ZT]34253[/ZT]

W gronie Polaków walczących o kwalifikacje olimpijskie znalazła się Angelika Szymańska. Judoczka MKS Olimpijczyk Włocławek sięgnęła po złoto jako pierwsza. Na odniesienie wszystkich czterech zwycięstw włocławianka potrzebowała  w sumie czterech minut, a w finale rozprawiła się ze Szwajcarką Cariną Hildbrand w ciągu zaledwie 19 sekund. Szymańska pokonała wcześniej Czeszkę Michaelę Kulikovą, Izraelkę Paz Liebel i w półfinale Belgijkę Selinę Delen.

[ZT]36164[/ZT]

Angelika Szymańska jest jedną z najlepiej zapowiadających się judoczek w Polsce. W ubiegłym roku informowaliśmy o jej sukcesach w Polsce i za granicą. Włocławianka w 2019 roku zajęła między innymi trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski w Rybniku oraz zdobyła Puchar Świata w rumuńskim Cluj. W maju wywalczyła też złoty medal Mistrzostw Polski Młodzieży w Judo. Trenerami Angeliki Szymańskiej są : Aneta Szczepańska i Roman Stawisiński.

Młoda zawodniczka znalazła się też w gronie 250 najwybitniejszych sportowców z Polski. Włocławianka została objęta programem "Team 100" i dzięki temu otrzymała indywidualną ścieżkę finansowania.