Zamknij
REKLAMA

Lekkoatleci Vectry już trenują. W dążeniu do perfekcji wspiera ich ANWIL S.A.

10:51, 15.05.2020 | K.P.
Skomentuj
Fot. ANWIL S.A.
REKLAMA

Zmniejszanie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa pozwala sportowcom wracać do treningów. Z tej możliwości skorzystali już zawodnicy Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Vectra Włocławek, którzy są wspierani przez ANWIL S.A.

W związku z zagrożeniem zachorowania na koronawirusa już w marcu rząd zdecydował o konieczności zamknięcia wielu instytucji. Nieczynne były między innymi obiekty sportowe. Samorządy postanowiły wtedy o wyłączeniu z użytkowania hal sportowych, kortów tenisowych, boisk do gier zespołowych, basenów, bieżni lekkoatletycznych i szkół jeździectwa. W ubiegłym tygodniu rozpoczęło się stopniowe zmniejszanie obostrzeń. Po przymusowym odpoczynku włocławscy lekkoatleci mogą w końcu wrócić na stadion Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie regularnie odbywają treningi.

Do niedawna zawodnicy LKS Vectra Włocławek trenowali jedynie indywidualnie. Aktualnie ćwiczą już między innymi na bieżniach lekkoatletycznych pod okiem swoich trenerów. Zajęcia odbywają się jednak z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, a na treningach może przebywać określona liczba osób.

W dążeniu zawodników do najwyższej formy wspiera ich ANWIL S.A. Należąca do Grupy ORLEN Spółka razem z LKS Vectra Włocławek realizuje unikalny projekt "ANWIL dla Olimpijczyków Jutra - Razem dla Paryża". To długofalowa inicjatywa sponsoringowa, której celem jest przygotowanie reprezentantów Polski na Igrzyska Olimpijskie organizowane w 2024 roku w Paryżu.

Projekt stawia na rozwój młodych lekkoatletów z terenu Włocławka i okolic, którzy będą przygotowywać się do Igrzysk w Paryżu. Do programu zostali zakwalifikowani wielokrotni medaliści mistrzostw kraju i reprezentanci Polski. Do grona wyróżnionych zawodników zaliczono m.in. Klaudię Kazimierską (brązową medalistkę ME U18), Adriana Klonowskiego, Julię Kowalską i Sebastiana Urbaniaka.

Pomysłodawcą projektu jest włocławski klub sportowy.

- Dotychczasowa współpraca w zakresie organizacji m.in. Biegu Kujawiaka czy ANWIL Półmaratonu, zaowocowała stworzeniem absolutnie oryginalnego programu. Dzięki wsparciu lokalnego biznesu młodzi sportowcy z terenu Włocławka będą mogli jeszcze lepiej przygotować się do być może najważniejszych zawodów w ich życiu, bo przecież udział w Igrzyskach Olimpijskich, to marzenie każdego z nich - mówi Marek Wódecki, prezes klubu.

ANWIL S.A. od wielu lat samodzielnie lub za pośrednictwem swojej fundacji prowadzi projekty prospołeczne, między innymi o charakterze edukacyjnym, wychowawczym, jak również te, które promują aktywny tryb życia. Spółka stawia na sponsoring dyscyplin sportowych, które są wizytówką regionu, czyli koszykówki, lekkoatletyki, sportu balonowego oraz żeglarstwa.

(K.P.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

5252

2 0

Wychować przez 20 lat w 100 tysięcznym mieście trzech zawodników ( Lewandowski, Lewandowska, Kowalska ) którzy odnosili sukcesy w seniorskim sporcie wielka sztuka. Po nich wielka pustka, biała plama czyli ostry cień mgły. 09:19, 18.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz