Zamknij
REKLAMA

Ogromna zmiana na boiskach i w halach! Już od poniedziałku zawodnicy będą...

13:00, 16.05.2020 | .
Skomentuj
Fot. Natalia Seklecka
REKLAMA

We Włocławku otwarto już wiele obiektów sportowych. Od kilku dni zespoły w okrojonych składać mogą trenować między innymi piłkę nożną i lekką atletykę. Kolejne zmiany wejdą w życie od poniedziałku.

W związku ze zdejmowaniem części obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, w poniedziałek (4 maja) miasto zdecydowało się na otwarcie niektórych obiektów sportowych. 

Od blisko dwóch tygodni dostępny jest między innymi stadion piłkarsko-lekkoatletyczny przy ul Leśnej i sztuczne boiska Ośrodka Sportu i Rekreacji obok Hali Mistrzów. Na tych obiektach trenować mogą trenować jedynie kluby sportowe. Zajęcia organizowane są według harmonogramu ustalonego z kierownikami obiektów.

Drużyny mogą trenować, ale muszą stosować się wytycznych wyznaczonych przez rząd. Chodzi między innymi o ograniczoną ilość trenujących. W jednym czasie na boiskach może przebywać sześć osób oraz trener.

- Przebywając na boiskach nie ma obowiązku zakrywania twarzy, ale trenujący musi zapewnić sobie swój własny sprzęt, np. piłkę. Poza tym wejścia na orliki pilnują zarządcy boisk, którzy weryfikują liczbę osób. Trenujący wpuszczani są o pełnych godzinach, a zajęcia mogą trwać maksymalnie przez 45 minut

- informuje włocławski magistrat.

Kolejne zmniejszanie obostrzeń ma zostać wprowadzone już w najbliższy poniedziałek (18 maja). Od tego momentu na boiskach będzie trenować więcej zawodników.

Na boiskach będzie mogło jednocześnie przebywać maksymalnie 14 osób oraz dwóch trenerów. W przypadku pełnowymiarowych boisk piłkarskich limit osób to 22 osoby oraz 4 trenerów.

- Jednocześnie będzie możliwość podzielenia boiska pełnowymiarowego na dwie części. Wówczas na każdej połowie będzie mogło w tym samym momencie przebywać 16 osób + 3 trenerów.  Przy podziale pełnowymiarowego boiska należy zachować 5-cio metrową strefę buforową

- informuje Ministerstwo Sportu.

Od 18 maja będą udostępnione będą także sale i hale sportowe. Limity osób, które będą mogły jednocześnie korzystać z danego obiektu, zostały dostosowane do ich powierzchni. Wprowadzone zmiany powodują, że włocławscy zawodnicy będą mogli wrócić do w miarę normalnych treningów.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Zdecydowanie Zdecydowanie

2 0

Naduzywacie ostatnio zwrotu "ogromna zmiana"..🤣..zeby to chociaz dotyczylo jakosci waszych tekstow..🙄 16:21, 16.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Szczęść Boże...Szczęść Boże...

1 1

A tv podaje, że zakażonych coraz więcej. Nieboszyków - też. 👎 16:39, 16.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz