Zamknij
REKLAMA

Co za sezon Junaka. Skończyli wcześniej, ale i tak odnieśli ogromne sukcesy!

14:00, 24.05.2020 | .
Skomentuj
REKLAMA

Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Związek Piłki Ręcznej zdecydował o zakończeniu rozgrywek ligowych. Mimo wcześnie zakończonego sezonu włocławskie drużyny mogą mówić o dużych sukcesach.

W związku z zagrożeniem zachorowania na koronawirusa już w marcu rząd zdecydował o konieczności zamknięcia wielu obiektów sportowych.

Samorządy zdecydowały między innymi o wyłączeniu z użytkowania hal sportowych, kortów tenisowych, boisk do gier zespołowych, basenów, bieżni lekkoatletycznych i szkół jeździectwa.

Taka sytuacja spowodowała niemożność rozgrywania spotkań przez polskie drużyny. W gronie niegrających zawodników znaleźli się między innymi włocławscy szczypiorniści występujący na poziomie wojewódzkim.

W przypadku wielu dyscyplin zdecydowano się na zakończenie tegorocznych rozgrywek z zachowaniem miejsc w tabeli. Do ich grona dołączył Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Związek Piłki Ręcznej. 

Końca dobiegły między innymi wojewódzkie rozgrywki ligowe młodziczek i młodzików, w którym prym wiedli piłkarze ręczni włocławskiego Junaka. Tytuł mistrzyń kujawsko-pomorskiego przypadł dziewczętom, a satysfakcji z osiągniętego wyniku nie kryje sztab trenerski.

- To był bardzo udany sezon. Wygraliśmy wszystkie mecze w lidze i pewnie zwyciężyliśmy w lidze Kujawsko-Pomorskiej młodziczek. Czujemy pełen niedosyt bo sezon został zakończony w związku z epidemia koronawirusa. Liczyliśmy, że godnie zaprezentujemy się w Mistrzostwach Polski. Nasze zawodniczki trafiły do kadry wojewódzkiej oraz do kadry Polski Juniorek w piłce ręcznej plażowej

 - powiedziała Kinga Sidwa, trener Junaka.

Z bardzo dobrej strony pokazali się też młodzicy Junaka, którzy zajęli ostatecznie trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Aktualnie włocławscy zawodnicy przygotowują się do kolejnych rozgrywek. Wkrótce startują w eliminacjach wojewódzkich do Mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

DawDaw

4 0

Gratulację dziewczyny i trenerzy 19:57, 24.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

K KK K

3 0

Koń gratulejszyn 💪
20:05, 24.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Handball FanHandball Fan

2 0

Brawo Junaczki. Super robota. 20:54, 24.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jung.Jung.

1 0

Gratulacje za etapowy sukces.Nie wpadajmy w szał gdyż to miejmy nadzieję początek.Czas ostudzić emocję i walczyć o wyższe laury.Bierzcie wzór z historii żeńskiej piłki ręcznej we Włocławku.Życzę wartościowych ogólnopolskich sukcesów, bo tak na prawdę one się tylko liczą.Powodzenia! 20:11, 26.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA