Zamknij
REKLAMA

Dostaną profesjonalny sprzęt sportowy! Zobacz, czym zachwyciła szkoła

11:27, 26.05.2020 | M.O.
Skomentuj
REKLAMA

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 we Włocławku został nagrodzony przez internautów w ramach akcji "Dzieciaki do rakiet".  Zobacz, czym zachwyciła szkoła.  

„Dzieciaki do rakiet” to ogólnopolska akcja banku BNP Paribas promująca aktywność fizyczną wśród dzieci, ich rodziców i nauczycieli.

By wziąć udział w akcji należało w sposób kreatywny zachęcić do aktywności fizycznej. Pokazać jakie korzyści niesie ze sobą uprawianie sportu i dlaczego wszyscy, a w szczególności dzieci, powinni go uprawiać.

Zadanie musiało być przygotowane przez uczniów pod nadzorem ich nauczycieli.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 we Włocławku przygotował specjalny film, w którym pokazuje, że sport jest przygodą dla każdego.

- Witamy w naszej szkole! Niby takiej jak każda, a jednak niezwykłej. Jesteśmy szkołą z oddziałami integracyjnymi, w zajęciach sportowych uczestniczą aktywnie również dzieci niepełnosprawne. Mamy klasy sportowe o specjalnościach: piłka nożna, ręczna i pływanie. Chętnie działamy w projektach, które mają na celu propagowanie szeroko pojętego zdrowego stylu życia - tłumaczyli w opisie filmu.

Opisywali także, co mogłoby pomóc rozwinąć kolejną dyscyplinę sportową w ramach zajęć w szkole. 

- U nas piłka est ciągle w grze! Na basenie, podczas zajęć wychowania fizycznego, gdy gramy w koszykówkę, siatkówkę, tenisa stołowego, unihokeja czy bilard. Rozwijamy różne pasje – taniec, jazda konna, na rowerze, hulajnodze czy rolkach. Do pełni szczęścia brakuje nam RAKIET! - dodawali uczniowie i nauczyciele placówki. 

Film ZSP nr 1 we Włocławku znalazł się wśród 50 wyróżnionych przez internautów. Ponadto komisja konkursowa nagrodziła dziesięć ich zdaniem najlepszych prac.  

Nagrody w ramach konkursu "Dzieciaki do rakiet" trafią do placówki w najbliższych dniach. To zestawy profesjonalnego sprzętu do tenisa przystosowanego do nauki dzieci. 

Ponadto nauczyciele wychowania fizycznego z każdej zwycięskiej szkoły zostaną zaproszeni na szkolenia, które będą organizowane z Polskim Związkiem Tenisowym. Szkolenia, zgodnie z założeniem organizatorów konkursu, mają przygotować nauczycieli do nauki tenisa ziemnego podczas lekcji wychowania fizycznego, a także na zajęciach dodatkowych. 

ZOBACZ FILM PROMOCYJNY, KTÓRY ZACHWYCIŁ INTERNAUTÓW

[WIDEO]1979[/WIDEO]

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

pawlowska2pawlowska2

5 0

A gdzie młodzież ma sprzęt sportowy, ćwiczy w spodniach. Niedługo to dzieciaki będą ćwiczyć w kurtkach i zostaną nagrodzeni paranoja 13:01, 26.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz