Zamknij
REKLAMA

Taka pogoda im nie straszna. "Bilans strat to m.in. dwa złamane maszty i..."

15:28, 05.07.2020 | D.W.
Skomentuj
Fot. Nadesłane
REKLAMA

W miniony weekend na włocławskim zalewie zaroiło się od białych żagli. Żeglarze z całego kraju walczyli tam w Długodystansowych Mistrzostwach Polski Jachtów Kabinowych ANWIL CUP 2020.

Z powodu pandemii koronawirusa zawodnicy prawie do samego końca nie wiedzieli, czy zawody się odbędą. Na szczęście udało się.

Zawody przygotował i przeprowadził już po raz XXII włocławski YACHT CLUB ANWIL, a w uroczystości otwarcia zawodów wzięli udział m.in. poseł Joanna Borowiak i Jarosław Chmielewski, członek zarządu ANWIL S.A., przedstawiciel sponsora głównego mistrzostw.

Regaty ANWIL CUP, wpisujące się w cykl rozgrywek Pucharu Polski Jachtów Kabinowych, były pierwszymi zawodami tego cyklu w tym roku.

- Nic dziwnego, że "wyposzczeni" długim oczekiwaniem na możliwość startu żeglarze, wyjątkowo licznie zjechali na włocławskie zawody. Dodatkowym atutem do udziału w zawodach we Włocławku jest fakt, iż posiadają one wysoki ranking cyklu PPJK. Nie dziwi zatem, że zwyczajowo na tych zawodach obecny jest Wiceprezes Polskiego Związku Żeglarskiego Jarosław Bazylko

- mówi Andrzej Spychalski, rzecznik regat.

Na starcie regat stanęło 40 załóg z ponad setką zawodników na pokładach. Ścigali się oni w trzech zaliczanych do Mistrzostw klasach: T-1, T-2 i T-3 oraz w klasie OPEN i MICRO. Przez trzy dni trwania zawodów rozegrano siedem wyścigów. Dwa z nich - pierwszego dnia regat - na długim, liczącym dobrze ponad 20 km dystansie.

- Te wyścigi były sporym wyzwaniem dla uczestników, tego dnia bowiem wiał bardzo silny wiatr, wzbudzający wysoką falę na wodach zalewu, co było dodatkowym utrudnieniem w żegludze, a to weryfikowało umiejętności zawodników jak i przygotowanie sprzętu. "Bilans strat" tego dnia to dwa złamane maszty, urwany ster, trzech żeglarzy poza burtą swoich jachtów – tu od razu trzeba pokłonić się nisko służbom zabezpieczenia regat- ratownikom włocławskiego WOPR wspieranych przez junaków z OSP Kłodawa, którzy w niezwykle profesjonalny (szybki, kompetentny i skuteczny) sposób udzielali pomocy poszkodowanym - dodaje rzecznik.

Kolejne dni zawodów przebiegały inaczej. Drugiego dnia wiatr, głównie z kierunku południowego, był co prawda znacznie słabszy, ale często zmieniał kierunek, co powodowało określone perturbacje. W ostatni dzień zawodnicy musieli walczyć z kolei z brakiem wiatru i bardzo wysokimi temperaturami.

Zwycięzcy w klasach T-1, T-2 i T-3 otrzymali puchar, medale i dyplomy, a przede wszystkim tytuły Mistrzów Polski. Wręczono im też skromne nagrody finansowe. Najlepsi w klasach MICRO I OPEN zdobyli podobne laury, ale bez mistrzowskiego tytułu. 

(D.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (14)

WłocławiakWłocławiak

10 10

Właśnie byłem dzisiaj na Wisłą - to jest katastrofa ekologiczna, w korycie rzeki płynie kawowa lura, podziękujmy nieudacznikom włodarzom Warszawy i Trzaskowskiemu za zniszczenia ekologiczne, oby tylko to szambo nie dostało się do wód gruntowych bo oprócz koronowirusa będziemy mieli epidemię nowej zarazy. 16:01, 05.07.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Ha ha hiHa ha hi

2 4

Koronawirus a nie koronowirus tumoku 17:03, 05.07.2020


xxxx

4 4

Byłeś chyba pierwszy raz nad Wisłą gdy idzie fala wezbraniowa. Smutne , że wypowiadasz się o rzeczach o których nie masz pojęcia. Napisz jeszcze o hodowli kóz. 20:19, 05.07.2020


do xxdo xx

4 0

Te kozy to wyzdychały bo Trzaskowski spuścił szambo do Wisły, jest obawa że to płynące szambo w korycie rzeki Wisły może też wytruć zwierzęta jeżeli jakieś instytucje ekologiczne w porę nie zareagują 23:07, 05.07.2020


katastrofakatastrofa

9 10

Idźcie nad Wisłę to się przerazicie, jak wygląda dzisiaj ta rzeka - to jest właśnie symbol działań samorządu PO w Warszawie. Uważam, że jeżeli nie zostaną podjęte natychmiastowe i radykalne działania przywrócenia choć częściowo czystości Wisły to istnieje realne zagrożenie nie tylko dla Bałtyku ale i epidemiologiczne. 16:28, 05.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LeonLeon

10 10

Pisz do pajaca dudy. 16:40, 05.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OceanOcean

8 8

Myślę że Trzaskowski jest również winny za opady na południu przez co mamy wysoki stan wody w Wiśle i podtopienia. 🤣🤣🤣Jak się czyta powyższe komentarze to jednak zalecałbym szybką konsultację w Lipnie.

16:57, 05.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

re Leonre Leon

4 2

No to pytanie za 100 punktów - jakie pochodzenie albo z jakiej formacji jest pan Leon, który cynicznie drwi z katastrofy ekologicznej i omieszka przy okazji obrażać i ubliżać innym 17:01, 05.07.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

on jeston jest

5 0

z ferajny PO 18:23, 05.07.2020


do Leonado Leona

4 0

Leon pewnie jest z PO i może mieć pochodzenie bolszewickie bo jest agresywny i wyzywa ludzi 21:21, 05.07.2020


LeonLeon

4 7

Większej katastrofy jak obecny ( jeszcze ) prezydent to nie było. 17:48, 05.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sikawkowysikawkowy

0 0

A już mniemałem, że członkowie OSP to druhy ale widocznie w Kłodawie to junaki. Tam mają rzeczułkę Rgielewkę to są zaprawieni w ratowaniu wpadających do wody. A jak za burtę wypadł teść, się wyłowiło go i cześć. 21:32, 05.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do POLEK i POLAKÓW !do POLEK i POLAKÓW !

1 1

W niedzielę odbędą się bardzo ważne wybory, od których zależy to, czy PiS dalej będzie sobie robił z Polski własny folwark i dążył do państwa quasi-autorytarnego, w którym prawo (kiepskie, bo kiepskie, ale zawsze jakieś) nie ma znaczenia lub jest dowolnie zmieniane pod widzimisię Kaczyńskiego.

Nie będzie tutaj patosu, postaram się przedstawić konkrety.

Myślę, że większość osób, które zobaczą ten post , którzy rozumieją język polski i mogą głosować pójdą na wybory i będą głosować przeciwko Dudzie, czyli na Trzaskowskiego. Zrobię to samo.

Do kogo zatem kieruję ten post? Przede wszystkim do tych, którzy nie chcą PiSowskiego monopolu władzy, ale wciąż mają rozterki, bo Trzaskowski im nie odpowiada. Po drugie do tych, którzy uważają, że obie opcje są tak samo złe - i nie zagłosują lub oddadzą nieważny głos. Po trzecie - choć wątpię w szanse powodzenia - do tych nielicznych (wśród moich znajomych), którzy chcą głosować na Dudę.

Kolejność argumentów losowa.
--------------------------------------------------------------------------
(1) "Nie zagłosuję na Trzaskowskiego, bo to poparcie dla Platformy, której nie lubię z powodów x, y, z".

To nieprawda. Głos oddany na Trzaskowskiego nie jest poparciem dla partii, z której się wywodzi. Jeśli wygra Trzaskowski, to i tak do wyborów parlamentarnych mamy kilka lat, podczas których wszystko się może zmienić, zaś Wy możecie działać/wspierać Wasze partie: Lewicę, Konfederację, PSL itd.

Głos na Trzaskowskiego to głos przeciwko PiSowskiemu jedynowładztwu.

(2) "Nie zagłosuję na Trzaskowskiego, bo to liberał, a ja jestem osobą lewicową. No i PiS wprowadza jakieś programy socjalne".

Odpowiedź:
(a) Nie znam prawdziwych poglądów Trzaskowskiego. Nie wierzę w jego zapewnienia o tym, że będzie wetował wszystkie podatki (choć chciałbym, żeby tak było). Myślę (mam wrażenie, doksę), że gospodarczo (i w ogóle światopoglądowo) to najbliżej mu do Wiosny Biedronia.

(b) Platforma to partia bezideowa, której liberalizm gospodarczy został Tuska oficjalnie odsunięty na bok - już w 2011 roku (choćby w wywiadzie dla "Polityki", jeśli mnie pamięć nie myli). Myślę, że Platforma nie jest ani liberalna, ani socjalna, tylko bezideowo-centrystyczno-pragmatystyczna. Czyli nijaka.

(c) Trzaskowski będzie "tylko" prezydentem. Oznacza to, że nie będzie miał większości w Sejmie, Koalicja Obywatelska nie stanie się nagle partią rządzącą, więc nawet jak boicie się rządów Platformy, to *głos na Trzaskowskiego nie jest głosem na jego partię, a przeciwko PiSowi*. I jak wyżej - po wyborach prezydenckich będą jeszcze trzy lata do budowania czegoś, co nie jest ani PiSem, ani KO.

(d) PiS wprowadza programy socjalne - ok, tylko że robi to w sposób nieprzemyślany, a przede wszystkim: czysto populistycznie. Co nam po 500+ i innych programach, skoro prawo i sądy kwiczą, a rząd może robić, co mu się podoba? To tak, jakby ktoś nam rzucał codziennie kawałek chleba, a przy okazji okładał nas po gębie. Trochę słaby deal. No i - jako że zwracam się tutaj do osób lewicowych - PiS oznacza wzrost nietolerancji (co widzimy już dzisiaj), wzmocnienie pozycji Kościoła katolickiego i brnięcie w retorykę plemienną.

(e) Trzaskowski już zapowiedział, że nie będą ruszać 500+. Co więcej, Małgorzata Trzaskowska zapowiedziała dodatek do emerytury dla matek, minimum 200 zł.

(3) "Nie zagłosuję na Trzaskowskiego, bo nie jest konserwatystą i wolnorynkowcem".

Zakładam, że głosowałeś/aś na Krzysztofa Bosaka. Albo na Żółtka. Bez znaczenia w tym kontekście.
A zatem wiesz, że PiS to prawicowa socjaldemokracja, plucie na prawo i rozrost biurokracji oraz regulacji. Trzaskowski będzie blokował PRZYNAJMNIEJ plucie na prawo (czyt. zamachy na sądy i administrację), a możliwe, że część ustaw antywolnościowych również odrzuci. Tak czy inaczej, PiS nie będzie miał pełnej swobody plucia na Polaków.

(4) "W ogóle nie zagłosuję. To system, który mi narzucono z góry i który odrzucam jako taki. Trzaskowski czy Duda - i tak jestem niewolnikiem".

Rozumiem to doskonale. Ja normalnie sam nie biorę udziału w wyborach lub oddaję nieważny głos. Nie mam w Polsce żadnej reprezentacji, zaś sam ten system (w którym większość może łamać prawa jednostki) jest dla mnie immanentnie zły. Natomiast pomyśl w ten sposób: tego rodzaju system faktycznie jest kiepski. Ale jeszcze gorzej jest wtedy, gdy ktoś (jak PiS) zaczyna wywalać wszystko do góry nogami i z demokracji wilczo-plemiennej wyłania się quasi-autorytaryzm.

Pozwolę sobie na analogię, która będzie trochę przesadzona, ale tylko trochę: wyobraź sobie, że zostałaś/eś wrzucony do obozu pracy. Jest ciężko i nieludzko, ale jest ustalony kodeks i zasady, których oprawcy (kierownictwo obozu) nie mogą przekraczać. Co więcej, okazuje się, że raz na jakiś czas więźniowie i więźniarki mogą wybrać kierownictwo (wśród oprawców, rzecz jasna). Na kogo zagłosujesz? Na tych, którzy trzmają się kodeksu i zasad, czy na tych, którzy będą go mieli gdzieś i zrobią z Tobą, co im się podoba?

Głos na Trzaskowskiego to głos na blokadę tych drugich.

(5) "Nie zagłosuję, bo będzie to niezgodne z moim sumieniem".

Rozumiem. I szanuję to. Jeśli faktycznie masz mieć poczucie winy przez głos na (zakładam, że znienawidzonego lub nielubianego przez Ciebie) Trzaskowskiego, to nie głosuj. Ale zastanów się najpierw, czy nie jesteś w stanie pomyśleć o głosie na Trzaskowskiego jako o głosie na blokadę. Ot, nie głosujesz na osobę, ale na instrument, który ma nas chronić przed niebezpieczną maszyną. Tak naprawdę nie głosujesz na Trzaskowskiego, tylko PRZECIWKO. Przeciwko PiSowi.

Może jednak Twoje sumienie ucieszy się, że przyłożyłeś/aś rękę do odsuniecią PiSu od jedynowładztwa?

(6) "Oddam nieważny głos/nie zagłosuję, bo obie opcje są tak samo złe".

Po pierwsze, nie możesz tego wiedzieć, ponieważ oceniamy istniejącą prezydenturę Dudy (czyt. podpisywanie wszystkiego, co mu Morawiecki z Kaczyńśkim pod nos podstawią) i zakładamy, że jeszcze nieistniejąca prezydentura Trzaskowskiego będzie lepsza.

A myślę, że będzie, a to dlatego, że dojdzie do blokadu PiSu. I o to chodzi. O blokadę ich quasi-autorytarnych zapędów.

Jeśli utożsamiasz Trzaskowskiego z Platformą, to pamiętaj, że głosujemy na urząd prezydenta, nie w wyborach parlamentarnych. No i nawet jakby jakimś cudem Platforma znowu rządziła (w co wątpię), to będzie to zupełnie inna partia, bo inni ludzie będą w niej rządzili. Czy lepsi od Tuska? Nie mam pojęcia. Możliwe.

Ale przede wszystkim "PiS - PO jedno zło" to twierdzenie, w które wierzyłem, ale które okazało się fałszywe. Bo PiS to jednak większe zło.

(7) "Głosuję na Dudę".

Nie wiem, co Ci powiedzieć. Nie widzisz tego, co robi PiS? Co się dzieje w sądownictwie, w mediach publicznych? Jak rząd Morawieckiego podszedł do koronawirusa, jak bezmyślnie i w nieprzemyślany sposób wprowadzał zakazy, nakazy i "tarcze antykryzysowe"? Albo jak próbował przepchnąć wybory 10 maja, zupełnie mając gdzieś Konstytucję, prawo wyborcze i zdrowie ludzi?

Zejdź z poziomu głoszonych haseł i przyjrzyj się konkretnym działaniom. Przyjrzyj się, jak działa Polskie państwo pod rządami PiSu i zadaj sobie pytanie: "Czy to faktycznie to, czego chcę?".

-------------------------------------------

Drogie, drodzy.

Ja głosuję na Rafała Trzaskowskiego. Nie jest on moim kandydatem - nikt nie jest, niestety. Ale nie głosuję też na niego z bólem. Nie boli mnie, że wybieram efektywne narzędzie do zatrzymania dalszej degradacji tego państwa, jego prawa i społeczeństwa. Boleć będzie, jak owo narzędzie przegra.

Dlatego... no dobra, powiem to: głosujcie na Trzaskowskiego! 18:42, 08.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

777777

1 0

Wypad stąd trollu! 17:50, 12.07.2020


REKLAMA