Zamknij
REKLAMA

Wielki sukces karateki. Włocławianin wicemistrzem Polski!

12:30, 16.10.2020 | M.O.
Skomentuj fot. nadesłane
REKLAMA

Wielki sukces włocławskiego karateki. Oskar Mazurkiewicz został wicemistrzem Polski karate kyokushin w wadze do 80 kilogramów. To trzeci medal tego zawodnika w zawodach tej rangi wśród seniorów. 

47. Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin odbyły się w miniony weekend w Ząbkowicach Śląskich. W ogólnopolskiej imprezie startowało 107 zawodników reprezentujących pięćdziesiąt pięć klubów. 

- Zawody pierwotnie miały odbyć się w kwietniu jednak z uwagi na sytuację epidemiczną termin uległ zmianie. Tym razem, w rygorze sanitarnym, odbyło się wszystko zgodnie z planem - mówi Jan Mazurkiewicz z włocławskiego klubu karate. 

Znakomity występ podczas zawodów zaliczył Oskar Mazurkiewicz. Włocławianin spisał się rewelacyjnie i zajął drugie miejsce. To pozwoliło na zdobycie srebrnego medalu. 

Mazurkiewicz w finale mierzył się z broniącym złotego medalu sprzed roku Szymonem Olpińskim (KSW Józefów). To było wyrównane starcie.

- Oskar przegrał walkę finałową przez waza-ari. Należy podkreślić, że bardzo dobre przygotowanie, jego wysiłek osobisty a także pomoc współćwiczących włocławskiego i płockiego Klubu Karate Kyokushin pozwoliły mu walczyć w finale. Wszystkim zaangażowanym w sukces Oskara składamy podziękowania - kończy Jan Mazurkiewicz.

To już trzeci medal Oskara Mazurkiewicza w kategorii seniorów w zawodach tej rangi.

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

BrawoBrawo

12 0

Gratulacje! 13:56, 16.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ElaEla

2 0

Wielkie gratulacje. Szacun 17:35, 18.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LeszczLeszcz

0 1

Karate? Dla leszczy. 21:08, 21.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz