Zamknij
REKLAMA

Polscy sportowcy apelują. "Nośmy maseczki i zachowajmy dystans"

23:59, 22.10.2020 | K.P.
Skomentuj Inicjatywa polega na promowaniu zasad zgodnych z obecnym reżimem sanitarnym przy wykorzystaniu własnych kanałów w mediach społecznościowych. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com
REKLAMA

PKN ORLEN wspiera kilkudziesięciu sportowców, którzy zdobywają tytuły na najważniejszych światowych arenach. Te osoby apelują teraz o ostrożność. "Nośmy maseczki i zachowajmy dystans" - mówią.

W akcję społeczną zaangażowało się blisko 50 sportowców wspieranych przez płocki koncern.

- To grupa osób z charakterem ukształtowanym przez lata wyzwań, treningów oraz licznych wyrzeczeń w drodze na sam szczyt. Dzisiaj te cechy nie tylko pomagają im w walce z pandemią, ale pozwalają promować w całym polskim społeczeństwie zdrowe i odpowiedzialne zachowania 

- powiedział Adam Burak, członek zarządu PKN ORLEN ds. Komunikacji i Marketingu.

Inicjatywa polega na promowaniu zasad zgodnych z obecnym reżimem sanitarnym przy wykorzystaniu własnych kanałów w mediach społecznościowych.

Do noszenia maseczek namawia między innymi: mistrz świata na żużlu Bartosz Zmarzlik, kierowca F1 oraz DTM Robert Kubica, lekkoatletki Anita Włodarczyk, Justyna Święty-Ersetic czy też cały zespół siatkarzy VERVA Warszawa ORLEN Paliwa.

- Moje starty w F1 i DTM mogą się odbywać tylko dzięki przestrzeganiu bardzo restrykcyjnych zasad sanitarnych. Maska oraz dystans społeczny chronią nas i naszych bliskich przed zachorowaniem, obecnie trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez nich

- powiedział Robert Kubica, zawodnik ORLEN Team.

PKN ORLEN aktywnie wspiera walkę z koronawirusem. Już podczas pierwszej fali pandemii koncern przeznaczył ponad 100 mln zł na pomoc w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się wirusa. Wsparcie rzeczowe i finansowe przekazywane było w szczególności służbom medycznym oraz mundurowym, zaangażowanym w ratowanie życia i zdrowia zakażonych osób. Pieniądze zostały przeznaczone na zakup m.in. środków ochrony indywidualnej, w tym masek, rękawiczek, kombinezonów oraz gogli, a także sprzętu medycznego.

Pomoc otrzymał również personel i podopieczni Domów Pomocy Społecznej. PKN ORLEN przekazał 21 najbardziej potrzebującym placówkom z całej Polski maski ochronne, rękawice, kombinezony, gogle oraz płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni.

Dodatkowo Fundacja ORLEN wspierała szpitale w całej Polsce, zajmujące się diagnozowaniem oraz leczeniem zakażonych osób. Za otrzymane darowizny placówki m.in. poszerzyły bazę laboratoryjną, zakupiły karetki, sprzęt medyczny, a także kombinezony ochronne, gogle, przyłbice, maski ochronne i rękawiczki chirurgiczne oraz środki dezynfekcyjne.

(K.P.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

burakburak

1 0

Oj, burak to burak. 23:33, 24.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz