Zamknij
REKLAMA

Rywalizowało tam kilkadziesiąt załóg. Mistrzostwa Polski dobiegły końca

11:00, 08.06.2021 | D.W.
Skomentuj Zwycięzcy w klasach T-1, T-2 i T-3 otrzymali szklane, ręcznie robione puchary. Fot. Nadesłane
REKLAMA

Zakończyły się Długodystansowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych ANWIL CUP 2021. W zawodach wzięło udział kilkadziesiąt załóg z całego kraju.

Od 4 do 6 czerwca na wodach jeziora Włocławskiego rywalizowali najlepsi żeglarze w kraju.

Była to już 23. edycja Mistrzostw Polski, które były jednocześnie memoriałem Jerzego Fijki, animatora polskiego żeglarstwa.

Na starcie tegorocznych regat stanęło 37 załóg z ponad setką zawodników na pokładach. W zawodach we Włocławku wystartowała cała plejada znakomitych żeglarzy z czołówki rankingu cyklu Pucharu Polski Jachtów Kabinowych.

- Szczególnie liczna grupa takich zawodników pływa w klasie MICRO. Jest to Piotr Tarnacki (dziewięciokrotny Mistrz Świata w tej klasie i jednocześnie kilkunastokrotny Mistrz Polski w tej i innych klasach, Rafał Moszczyński dwukrotny Mistrz Świata i Mistrz Europy i Grzegorz Banaszczyk Wicemistrz Świata i wielokrotny Mistrz Polski, uczestnik wielu międzynarodowych regat, w których odnosił sukcesy

- mówi Wojciech Warecki, komandor Yacht Club ANWIL.

Zawodnicy ścigali się w trzech, zaliczanych do Mistrzostw Polski klasach: T-1, T-2 i T-3 oraz w klasie OPEN i MICRO. Przez trzy dni trwania zawodów rozegrano pięć wyścigów.

[FOTORELACJA]14465[/FOTORELACJA]

- Jedynie drugiego dnia regat powiało trochę silniej i na dodatek z korzystnego wschodniego kierunku, można było więc rozegrać wyścig na naprawdę długim dystansie - dodają organizatorzy.

Fot. Nadesłane

Zwycięzcy w klasach T-1, T-2 i T-3 otrzymali szklane, ręcznie robione puchary w czerwonym kolorze Głównego Sponsora, medale i dyplomy, a przede wszystkim tytuły Mistrzów Polski. Dostali też nagrody finansowe w wysokości 750 złotych.

(D.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

EKOEKO

4 2

Proszę tylko nie wspominać o jakości rzeki Wisły. 11:06, 08.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WodniakWodniak

6 0

Wspaniała impreza 12:21, 08.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%