Zamknij
REKLAMA

Sportowa sobota we Włocławku! Będą turnieje, darmowe treningi i pokazy

14:00, 10.09.2021 | N.S.
Skomentuj Narodowy Dzień Sportu we Włocławku: będzie wiele darmowych wydarzeń. Fot. Natalia Seklecka/archiwum
REKLAMA

Sobota (11 września) w całym kraju upłynie pod znakiem aktywności fizycznej. Imprezy z okazji Narodowego Dnia Sportu odbędą się także we Włocławku.

Narodowy Dzień Sportu to ogólnopolska kampania, w ramach której odbędą się bezpłatne wydarzenia i treningi. Jej celem jest zachęcenie Polaków do aktywnego życia, pełnego sportowych wyzwań i dobrej kondycji.

W dziewiątej edycji Narodowego Dnia Sportu moc sportowych atrakcji czeka również na mieszkańców Włocławka. Treningi i imprezy sportowe będą odbywać się przez całą sobotę.

Harmonogram Narodowego Dnia Sportu we Włocławku:

godz. 9:00, Park na Słodowie: parkrun

Jak w każdą sobotę Słodowo opanują biegacze i osoby chodzące z kijkami. Do pokonania jest 5-kilometrowa trasa (dwie pętle od Słodowa do parku Sienkiewicza i z powrotem). Udział jest bezpłatny, a zawodnicy zarejestrowani w parkrun mają mierzony czas.

godz. 10:00, boisko SP nr 3, ul Cyganka: Piknik Integracyjno-Sportowy

Przy Szkole Podstawowej nr 3 odbędzie się festyn sportowo-rekreacyjny połączony z licytacją. W programie m.in.: turniej piłkarski, gry i zabawy ruchowe dla najmłodszych dzieci, bieg samuraja, spotkanie z przedstawicielami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, pokazy udzielania pierwszej pomocy. Na pikniku pojawią się animatorzy, będą pokazy tańca, muzyka i poczęstunek.

godz. 10:00, altana Parku na Słodowie: pilates i joga

W altanie w parku na Słodowie każdy chętny będzie mógł poprawić swoją postawę dzięki treningowi pilates i jogi. Trening poprowadzi m.in.  Anna Wodrowska.

godz. 11:00-12:30, sala sportowa SP nr 12: Aikido na zdrowie

W sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 12 odbędzie się otwarte, bezpłatne wydarzenie „Aikido na zdrowie”.

- Planujemy zapoznać ćwiczących z japońską sztuką walki aikido i jej prozdrowotnymi aspektami dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy rodziny z dziećmi, koniecznie w wygodnym stroju sportowym, ćwiczymy na macie treningowej boso

- informuje Barbara Chrabąszczewska, instruktorka aikido.

Wymagana rejestracja poprzez e mail: [email protected]

godz. 12:00, przystań przy ul. Płockiej: pokazy sprzętu żeglarskiego

Na przystani żeglarskiej przy ul. Płockiej 187 odbędą się pokazy sportowego sprzętu żeglarskiego oraz modeli sterowanych radiem z KS Aqua. pokazy towarzyszyć będą X Regatom Optysiowym.

godz. 14:00, korty przy ul. Gąłczyńskiego: tenis

TKKF Horyzont organizuje dzień otwarty na kortach tenisowych przy ul. Gałczyńskiego. Chętni będą mogli bezpłatnie skorzystać z porady instruktorskiej i poznać podstawy gry w tenisa ziemnego. Odbędzie się również miniturniej dla dzieci (czerwona piłka – mini kort).

godz. 16:00, Orlik przy ZSEl: Sport to zdrowie!

Na boisku Orlik przy Zespole Szkół Elektrycznych odbędzie się impreza: Sport to zdrowie! Będą to rozgrywki sportowe w dyscyplinach takich jak: piłka nożna, koszykówka, siatkówka plażowa, tenis ziemny.

Imprezy towarzyszące (18-19 września):

18 września, godz. 11:00, Stadion Przylesie: biegi dzieci i młodzieży

Biegi dzieci i młodzieży odbędą się w ramach 38. Biegu Kujawiaka. Biegowi głównemu na dystansie 10 km, towarzyszyć będą konkurencje dla dzieci i młodzieży.

W planach jest sześć biegów, w zależności od kategorii wiekowej młodych uczestników. Najmłodsi (rocznik 2014 i młodsi) pobiegną na 400 m, najstarsza kategoria (2002 – 2005) zmierzy się z dystansem 2000 metrów.

19 września, godz. 12:00, Stadion Przylesie: Włocławski Test Coopera

Wydarzenie będzie towarzyszyło 5. rundzie biegowego cyklu Vladislavia Cross. Wszyscy zainteresowani będą mogli sprawdzić swoją formę w teście Coopera, czyli pokonaniu biegiem lub marszem jak najdłuższego odcinka w czasie 12 minut.

Kalendarz imprez odbywających się we Włocławku znajdziesz w dziale Co? Gdzie? Kiedy?

(N.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

LgbtLgbt

0 1

Jak sobota to tylko do lidla po litra rampampampam 15:02, 10.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%