Zamknij
REKLAMA

Włocławscy szachiści w czołówce! Zobacz, jak im poszło w turniejach

09:21, 12.05.2022 | D.W.
Skomentuj Fot. Nadesłane
REKLAMA

W ostatnim czasie zawodnicy WKSz 1938 Włocławek wystąpili na dwóch ważnych turniejach. Jak poszło naszym szachistom?

Pierwsza impreza odbyła się w Kowalu. W IX Turnieju Szachowym zorganizowanym w remizie OSP przy ul. Zamkowej wzięły udział 24 osoby z Kowala, Torunia, Osięcin, Gdańska, Nowego Miasta Lubawskiego i oczywiście z Włocławka.

W turnieju Młodzieżowym rozgrywanym systemem szwajcarskim uczestnicy mieli na całą partię 15 min. Zwyciężyli Adam Lewandowski z SP Kowal. przed Danielem Woszczyńskim z Education Zone przy ZSP w Osięcinach i Bartoszem Majewskim z SP Kowal.

[FOTORELACJA]15617[/FOTORELACJA]

W IX Turnieju głównym wystartowało z kolei 47 osób.

- Organizacja imprezy stała na bardzo wysokim poziomie, w czym największe zasługi ma pomysłodawca corocznego Turnieju Wiesław Matusiak z Kowala wraz z synami Marcinem i Krzysztofem. Nie bez znaczenia jest też patronat nad imprezą Pana Burmistrza Eugeniusza Gołembiewskiego, który otwierał Turniej oraz wręczał nagrody. Pan Burmistrz przed Turniejem zaproponował, aby wszyscy uczestnicy udali się pod pomnik Króla Kazimierza Wielkiego i złożyli okolicznościową wiązankę oraz wykonali pamiątkowe zdjęcia

- mówi Janusz Augustowski z Włocławka.

W najważniejszych zawodach zwyciężył Paweł Kukuła z KS Gwiazda Bydgoszcz, który uplasował się przed Piotrem Capem z Łodzi i Aleksandrą Dąbrowską z Torunia.

To był świetny występ

Sprawczynią największej niespodzianki była jednak Karolina Domeradzka z Włocławskiego Klubu Szachowego-1938, która mając IV kategorię szachową zajęła 10. miejsce w zawodach. Na uwagę zasługuje fakt, że uczennica 8 klasy SP w Bogucinie, trenuje w klubie dopiero niecały rok.

Włocławianie wystąpili ostatnio także w mistrzostwach Województwa Kujawsko – Pomorskiego do lat 18 w szachach szybkich. Turniej rozgrywano w Czernikowie.

- Rewelacyjnie spisały się klubowe dziewczęta. Tytuł mistrzowski obroniła Marta Bychowska, która nie przegrała żadnej partii w tych zawodach. Tuż za podium uplasowała się Karolina Domeradzka, która debiutowała w tym turnieju - dodaje Janusz Augustowski, trener zespołu.

Bardzo dobrze wypadli również ich koledzy klubowi. Piątą pozycję zajął Szymon Lewandowski, na siódmym miejscu uplasował się Kacper Szóstak, a dziewiąty był Krzysztof Śliwa.

(D.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

oppkoppk

0 0

Karolina Domeradzka chodzi do szkoły w Szpetalu Górnym a nie Bogucinie. 12:51, 12.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NickyNicky

2 0

Brawo dla Marty Bychowskiej! 15:34, 12.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MaciekkkMaciekkk

3 0

Nie wiedziałem, że tylu młodych szachistów mamy w mieście 16:25, 12.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%