Zamknij
REKLAMA

Zawodnicy Vectry w "gazie". Zdobyli trzy złote medale na Mistrzostwach Polski

14:37, 01.08.2022 | .
Skomentuj Klaudia Kazimierska (w środku) zdobyła w Poznaniu dwa złote medale. Fot. Vectra Włocławek
REKLAMA

Klaudia Kazimierska i Sebastian Urbaniak nie zawiedli podczas Mistrzostw Polski do lat 23 w Poznaniu. Lekkoatleci Vectry Włocławek zdobyli trzy złote medale. Klub, dzięki świetnym osiągnięciom tej dwójki w klasyfikacji medalowej zajął miejsce na podium.

Rywalizacja w Poznaniu trwała od 30 do 31 lipca. Startowała w niej czołówka polskich lekkoatletów.

Klaudia Kazimierska z dubletem 

Utalentowana biegaczka w stolicy Wielkopolski wystartowała na dwóch dystansach. Najpierw sięgnęła po złoto w biegu na 800 metrów. Dzień później pewnie triumfowała w swojej koronnej konkurencji. Drugą zawodniczkę w biegu na 1500 metrów pokonała o blisko cztery sekundy.

400-metrowiec "w gazie"

Sebastian Urbaniak w Poznaniu postanowił pobiec na 400 metrów oraz 400 metrów przez płotki. W pierwszej konkurencji był czwarty, w drugiej zdobył złoty medal.


Mistrzostwa Polski U23 kończę na czwartym miejscu na 400 metrów z nowym rekordem życiowym 47,19 pomimo padającego deszczu. Jest pewien niedosyt ponieważ biegłem w słabszej serii, przez co nie miałem możliwości ścigać się z najlepszymi i trochę do medalu zabrakło. Drugi dzień był dla mnie szczęśliwy ponieważ obroniłem tytuł mistrza Polski do lat 23 oraz trzeci raz w karierze złamałem barierę 50 sekund ocierając się o rekord życiowy. Czas 49,74 jest tylko o sześć setnych gorszy od mojego rekordu życiowego. Bieg nie był idealny,  bardzo poważny błąd popełniłem na siódmym płotku przez co, o mały włos zaliczyłbym upadek. Na szczęście udało mi się z tego wybrnąć i ukończyłem bieg na pierwszej pozycji

- mówi Sebastian Urbaniak, zawodnik Vectry Włocławek.

Vectra Włocławek wystartowała w skromnym składzie, ale złote medale zdobyte przez Klaudię Kazimierską i Sebastiana Urbaniaka zaowocowały trzecim miejscem w klasyfikacji medalowej imprezy. W rankingu uwzględniono 38 klubów.

[ZT]52111[/ZT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

To jaTo ja

6 1

Brawo Wy. 19:44, 01.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%