Zamknij
REKLAMA

Poznaj mistrzów w królewskiej grze

11:53, 14.11.2012 | K.O
Skomentuj
REKLAMA

W dniach 9-10 listopada b.r. UKS "19 Michelin" zorganizował po raz pierwszy od kilkunastu lat Indywidualne Mistrzostwa Włocławka w Szachach, przy współpracy z Szkołą Podstawową nr 19 i MSZS Włocławek przy pomocy finansowej Urzędu Miasta Włocławek.

Celem imprezy była popularyzacja królewskiej gry wśród najmłodszych szachistów naszego miasta oraz zdobycie kategorii szachowych.

W zawodach uczestniczyło 28 uczniów z sześciu włocławskich szkół: 7 zawodniczek i 21 zawodników. Dla wielu z nich były to pierwsze zawody szachowe, gdyż we Włocławku brakuje tego typu turniejów skierowanych wyłącznie do najmłodszych adeptów tej pięknej i rozwijającej młode umysły dyscypliny.

Ubiegali się oni o tytuł Mistrzyni i Mistrza Włocławka oraz o IV i V kategorie szachową, zawody miały rangę turnieju rankingowego.

Turniej został rozegrany tempem P'30 systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, przy kojarzeniu komputerowym programem szachowym ChessArbiterPro.

Sędzią głównym zawodów był licencjonowany sędzia pan Janusz Augustowski z jedynego klubu szachowego w naszym mieście (Włocławski Klub Szachowy 1938).

Zawody zostały podzielone na dwa etapy: I etap piątek 09.11.2012r. 4 rundy i sobota 10.11.20102r. 5 rund.

W klasyfikacji generalnej najlepsza po 9 rundach okazała się Oliwia Więckowska z SP 3 przed Adamem Maślankowskim SP 23 i Adamem Stanowskim ze Szkoły Podstawowej Muzycznej.

Klasyfikacja dziewcząt:
1. Więckowska Oliwia, rocznik 2002 SP 3
2. Stanowska Julia, rocznik 2005 SP Muzyczna
3. Lubomska Anna, rocznik 2000 SP 19
4. Stępczyńska Kaja, rocznik 2001 SP 23
5. Kaczmarek Daria, rocznik 2002 SP 19
6. Orłowska Martyna, rocznik 2002 SP 11
7. Błaszczyk Agata, rocznik 2002 SP 11

Klasyfikacja chłopców:
1. Maślankowski Adam, rocznik 2001 SP 23
2. Stanowski Adam, rocznik 2004 SP Muzyczna
3. Oborski Michał, rocznik 2001 SP 19
4. Berkowski Tadeusz, rocznik 2000 SP 19
5. Piętowski Adam, rocznik 2001 SP 18
6. Jałoszyński Grzegorz, rocznik 2000 SP 19
7. Żywiczka Adam, rocznik 2005 SP 19
8. Langowski Wiktor, rocznik 2004 SP 19
9. Grabowski Dominik, rocznik 2000 SP 19
10. Tomczak Grzegorz, rocznik 2004 SP Muzyczna
11. Balcerowski Miłosz, rocznik 2004 SP Muzyczna
12. Szałczyński Przemysław, rocznik 2001 SP 19
13. Orłowski Dorian, rocznik 2000 SP11
14. Pietrzak Mateusz, rocznik 2002 SP11
15. Majchrzak Jankub, rocznik 2001 SP19
16. Żelazek Paweł, rocznik 2002 SP11
17. Sarnowski Stanisław, rocznik 2002 SP19
18. Orzelski Marcin, rocznik 2004 SP19
19. Czarnecki Dawid, rocznik 2005 SP19
20. Stachowiak Paweł, rocznik 2004 SP Muzyczna
21. Kwiatkowski Michał, rocznik 2002 SP19

Zawodniczki i zawodnicy z miejsc I - III otrzymali statuetki, medale oraz nagrody rzeczowe. Nagrody wręczała pani w-ce dyrektor Zespołu Szkół nr 10 Barbara Czaja. Wszyscy zawodnicy otrzymali słodkie upominki za udział w zawodach, dodatkowo uhonorowani zostali: najmłodsza zawodniczka i najmłodszy zawodnik turnieju - pamiątkowym medalem oraz dużym słodkim upominkiem.

Kategorie szachowe zdobyło aż 14 zawodników. Do ostatniej rundy toczyła się zażarta walka o miejsca i właśnie o wypełnienie norm PZSzach na kategorie szachowe, były wypieki na twarzach, stres, gorycz porażki i łzy szczęścia a także nie mniejsze nerwy rodziców którzy z nie mniejszymi wypiekami na twarzy obserwowali swoje pociechy.

Kategorie IV zdobyli:
 Oborski Michał SP19
 Stanowski Adam SP Muzyczna

Kategorie V zdobyli:
 Szałczyński Przemysław SP19
 Grabowski Dominik SP19
 Tomczak Grzegorz SP Muzyczna
 Piętowski Adam SP18
 Żywiczka Adam SP19
 Berkowski Tadeusz SP19
 Langowski Wiktor SP19
 Majchrzak Jakub SP19
 Jałoszyński Grzegorz SP19
 Stępczyńska Kaja SP23
 Stanowska Julia SP Muzyczna
 Lubomska Anna SP19

(K.O)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

0 0

niech wygra najlepszy 13:56, 15.11.2012

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%