Zamknij
REKLAMA

Żeglarscy mistrzowie Europy i świata na Wiśle we Włocławku. Już w ten weekend

09.45, 19.09.2022 YCA/G.S.
Skomentuj Fot. YCA.
REKLAMA

Przez dwa dni 24 i 25 września gościć będziemy w naszym mieście znakomitych polskich żeglarzy, uczestników czterdziestej piątej edycji regat „Błękitna Wstęga Zalewu Włocławskiego – ZARZECZEWO 2022 – Memoriał Benedykta Michewicza”.

Zgodnie z nazwą, żeglarskie regaty mają za zadanie wyłonić najszybszy jacht na wodach Jeziora Włocławskiego. Na włocławskim akwenie zobaczymy jachty biorące udział w tych zawodach w klasach T-1, T-2, T-3 i OPEN Jednokadłubowe.

- Jak co roku, swój udział zapowiedzieli czołowi żeglarze kraju, w tym wielokrotni mistrzowie Polski, Europy jak i świata, czyli żeglarze z dużymi umiejętnościami i ambicjami, bo ten akwen uznawany jest za bardzo wymagający i jak mówią warto sprawdzić się na nim w żeglarskich zmaganiach

 - zwraca uwagę organizator imprezy, czyli Yacht Club Anwil

Zawody, gdy wieje mocny wiatr, zaliczane są do grona jednych z najtrudniejszych regat śródlądowych, głównie z uwagi na specyficzną topografię linii brzegowej z prawym, wysokim brzegiem i lewym płaskim absolutnie odkrytym, co powoduje że podczas zmagań wiatr potrafi być bardzo silny lub kręcący.

Kilka razy przekonali się tu przed laty bardzo utytułowani żeglarze łamiąc maszty i płetwy sterowe. O wielu podartych żaglach już nie wspominając. Meteo na regatowy weekend zapowiada niezbyt silne wiatry ale może znów się pomyli? Zakończenie zawodów przewidziane jest ok. godz. 15:00/16:00 w niedzielę.

Sponsorem Głównym imprezy jest od lat, wspierająca nie tylko włocławskich żeglarzy, firma ANWIL S.A. z grupy kapitałowej ORLEN S.A., a dodatkowo organizację regat wspierają firmy: KLEiB, INSTAL-PROJEKT, RADPAK, MAJSTER DEVELOPMENT, Zakład Budowalny Jan Góreczny i MAT-POŻ.

Portem regat będzie Marina Zarzeczewo – siedziba organizatora zawodów stowarzyszenia YACHT CLUB ANWIL.

Otwarcie regat odbędzie się w sobotę 24 września o godzinie 10:00, a start do pierwszego wyścigu przewidziany jest na godzinę 11:30.

Kalendarz imprez odbywających się we Włocławku i okolicy znajdziesz w dziale CO? GDZIE? KIEDY?

 
(YCA/G.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%