Anwil Włocławek przegrywa mecz otwarcia. Co wydarzyło się w Gdyni podczas starcia z Arką?

14:50, 07.10.2018 . Aktualizacja: 09:28, 08.10.2018
Skomentuj Fot. Natalia Seklecka/archiwum DDWloclawek.pl Fot. Natalia Seklecka/archiwum DDWloclawek.pl

Hit Energa Basket Ligi dla Arki Gdynia. W 1. kolejce sezonu 2018/19 ekipa z Trójmiasta pokonała Anwil Włocławek 98:89.

Pierwsza kwarta należała do Anwilu. Największe zamieszanie pod koszem Arki robili Michał Michalak (10 pkt.) oraz Chase Simon (6 pkt.). Po 10 minutach Rottweilery prowadziły w Gdyni 29:16.

W drugiej części meczu swoje popisy strzeleckie kontynuował Michalak. Po celnych „trójkach” Kamila Łączyńskiego i Walerija Lichodieja zrobiło się 42:27 dla Anwilu. W kolejnych minutach podopieczni Igora Milicicia kontrolowali sytuację i na przerwę schodzili prowadząc 59:44.

Po zmianie stron koszykarze z Gdyni pokazali, że nie zamierzają tanio sprzedać skóry. Skutecznością imponowali szczególnie Krzysztof Szubarga i Dariusz Wyka. Rottweilery przez kilka minut nie potrafiły znaleźć drogi do kosza. Arka wygrała trzecią kwartę 28:16 i po 30 minutach było tylko 75:72 dla Anwilu.

W czwartej kwarcie niemoc Anwilu trwała w najlepsze. W ekipie gospodarzy uaktywnił się James Florence. Ważne rzuty trafiali także Marcel Ponitka, Josh Bostic oraz Szubarga. Ostatecznie Arka wygrała mecz otwarcia 98:89.

10 października włocławianie rozpoczną swoją przygodę w Basketball Champions League. Pierwszym rywalem mistrzów Polski będzie łotewski BK Ventspils. 14 października, w 2. kolejce Energa Basket Ligi Anwil podejmie w Hali Mistrzów ekipę Kinga Szczecin.

Arka Gdynia – Anwil Włocławek 98:89 (16:29) (28:30) (28:16) (26:14)

Arka: Szubarga 22, Wyka 22, Bostic 14, Upshaw 11, Ponitka 10, Florence 8, Dulkys 6, Witliński 3, Łapeta 2.

Anwil: Michalak 21, Lichodiej 13, Sobin 13, Zyskowski 11, Simon 10, Mihailović 9, Łączyński 5, Parzeński 4, Szewczyk 3.