Bolesna porażka Anwilu na własnym boisku. Sidigas Avellino lepszy już po raz drugi

20:48, 08.01.2019 N.S Aktualizacja: 18:57, 09.01.2019
Skomentuj Anwil Włocławek przegrał we własnej hali z Sidigasem Avellino. Fot. Natalia Seklecka Anwil Włocławek przegrał we własnej hali z Sidigasem Avellino. Fot. Natalia Seklecka

Anwil Włocławek po raz drugi przegrał w koszykarskiej Lidze Mistrzów z Sidigasem Avellino. Wtorkowe (08.01.) spotkanie w Hali Mistrzów zakończyło się wynikiem 62:72.

Dla podopiecznych Igora Milicicia było to drugie spotkanie z Sidigasem Avellino w koszykarskiej Lidze Mistrzów. Poprzednie, wyjazdowe, Rottweilery przegrały po dogrywce 102:105. Zależało im więc, by przed własną publicznością zrewanżować się za tę porażkę.

Sidigas od początku spotkania w Hali Mistrzów postawił twarde warunki i już w pierwszej połowie wypracował kilkupunktowe prowadzenie. Po pierwszych 20 minutach gry Anwil przegrywał 31:39. Drugą połowę goście rozpoczęli od dalszego powiększania prowadzenia. W rezultacie po trzech kwartach mieli już 16 punktów zaliczki (40:56). W ostatniej odsłonie Rottweilery próbowały gonić rywali. Odrobiły jednak tylko cześć strat i ostatecznie przegrały 62:72.

Najlepszym strzelcem Anwilu był Josip Sobin (16). Dwucyfrową zdobycz punktową zanotował także Chase Simon (14).

Kolejne, tym razem ligowe, spotkanie włocławskie Rottweilery rozegrają na wyjeździe. 12 stycznia (sobota) zmierzą się z z BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski. Początek meczu o godz. 12:40. Transmisja w Polsacie Sport rozpocznie się o godz. 12:30.

Anwil Włocławek - Sidigas Avellino 62:72 (15:23, 16:16, 9:17, 22:16).

Anwil: Sobin 16, Simon 14, Michalak 8, Mihailović 7, Kostrzewski 7, Zyskowski 6, Szewczyk 2, Marković 2.

Sidigas: Green 17, Nichols 16, Sykes 13, Filloy 12, Younf 8, Campani 3, D'Ercole 3.