Powrót El Condora i piękne zwycięstwo. Kibice mają w ten weekend co świętować

20:50, 02.02.2019 N.S Aktualizacja: 20:56, 02.02.2019
Skomentuj Kibice zgotowali Ivanowi Almeidzie gorące powitanie. Fot. Natalia Seklecka Kibice zgotowali Ivanowi Almeidzie gorące powitanie. Fot. Natalia Seklecka

El Condor nie zawiódł kibiców i w pierwszym meczu po powrocie do Włocławka cieszył ich skuteczną i widowiskową grą. Świetnie spisali się także m. in. Jarosław Zyskowski i Nikola Marković, którzy byli najskuteczniejszymi graczami Anwilu. M. in. dzięki ich świetnej grze Rottweilery pokonały ekipę Trefla Sopot .

Pierwsze minuty meczu należały do ekipy z Sopotu. Punkty dla Trefla zdobywali Sasa Zagorac i Ovidijus Varanauskas. Po stronie gospodarzy dobre otwarcie zaliczył Chase Simon. Amerykanin dwukrotnie trafił za trzy punkty. Na nieco ponad trzy minuty przed końcem pierwszej kwarty na parkiecie zameldował się uwielbiany przez włocławskich kibiców Ivan Almeida. Chwilę później Kabowerdeńczyk przywitał się z nimi celną "trojką". Po pierwszych 10 minutach Anwil przegrywał z Treflem 23:26.

W drugiej kwarcie obie ekipy popełniły sporo przewinień. Na linii rzutów wolnych stawali m.in.: Almeida, Milan Milovanović, Varanauskas czy Kamil Łączyński. W tym fragmencie meczu na parkiecie rządził Jarosław Zyskowski. "Zyzio" trzykrotnie trafił za trzy. Nie mylił się także z osobistych i zapisał na swoim koncie 13 punktów. Anwil odrobił minimalną stratę z pierwszej kwarty i na przerwę gospodarze schodzili prowadząc 55:50.

Po zmianie stron z dobrej strony pokazał się Nikola Marković. W tym fragmencie meczu były zawodnik Trefla zanotował dziewięć punktów. Goście nie zamierzali składać broni. Kolejne punkty dla zespołu z Trójmiasta dorzucił będący w świetnej dyspozycji Zagorac. W ataku uaktywnił się także Piotr Śmigielski, który dopisał do swojego konta siedem oczek. Po trzech kwartach był remis 76:76.

W ostatniej odsłonie meczu dobrą formę potwierdzili Zyskowski i Marković. To głównie dzięki ich akcjom Anwilowi udało się pokonać Trefla 97:85. "Zyzio" kończył zawody z 24 "oczkami" na koncie, natomiast Serb zanotował ich 20. Dwucyfrowe zdobycze mieli także Almeida (12) i Josip Sobin (11).

Kolejne spotkanie włocławskie Rottweilery rozegrają 5 lutego (wtorek). Tego dnia zmierzą się na wyjeździe z MSB Sarthe Le Mans. Następnie, 15 lutego, rozpoczną rywalizację w rozgrywanym w Warszawie Pucharze Polski. Ich pierwszym przeciwnikiem będzie Asseco Arka Gdynia.

Anwil Włocławek - Trefl Sopot 97:85 (23:26, 32:24, 21:26, 21:9)

Anwil: Zyskowski 24, Marković 20, Almeida 12, Sobin 11, Simon 9, Michalak 9, Szewczyk 6, Mihailović 3, Broussard 2, Łączyński 1.

Trefl: Zagorac 24, Varanauskas 18, Śmigielski 12, Kolenda 8, Milovanović 6, Jeszke 6, Baker 5, Kulka 4, Leończyk 2.