Nie tak miało być. Anwil przegrywa z MKS-em. "Pakujemy się na autostradę do..."

14:53, 30.03.2019 N.S Aktualizacja: 16:55, 30.03.2019
Skomentuj MKS zatrzymał Anwil w jego własnej hali. Fot. Natalia Seklecka MKS zatrzymał Anwil w jego własnej hali. Fot. Natalia Seklecka

Anwil Włocławek przegrał szósty mecz w sezonie. Po zaciętej walce w decydującym momencie Rottweilery całkowicie oddały pole rywalom i w rezultacie uległy MKS-owi Dąbrowa Górnicza 77:79.

Mecz z zespołem Jacka Winnickiego zdecydowanie nie poszedł po myśli włocławskich koszykarzy. Walka od początku do końca była bardzo zacięta. W czwartej kwarcie Rottweilery pozwoliły jednak gościom nieco odskoczyć (na dwie i pół minuty przed końcem Anwil przegrywał sześcioma punktami) i nie zdołały już odrobić strat. W rezultacie MKS wygrał 79:77.

- To jest rzecz, która się powtarza. Mamy duże problemy, jak gramy z drużyną o niskim składzie. Tracimy balans między naszym atakiem i obroną. Zaczynamy grać nieswoją koszykówkę – powiedział po meczu Igor Milicić, trener Anwilu Włocławek.

Najlepszym strzelcem we włocławskim zespole był Ivan Almeida, który zapisał na swoim koncie 16 oczek. Dwucyfrowe zdobycze punktowa zanotowali także Jarosław Zyskowski (14), Josip Sobin (12), Chase Simon i Aaron Broussard (po 11). Debiutujący po powrocie do Włocławka Michał Ignerski spędził na parkiecie nieco ponad siedem minut i zdobył dwa punkty.

Porażka na kilka meczów przed końcem sezonu zasadniczego może odbić się Anwilowi czkawką, kiedy rozpocznie się walka o medale. Jeśli wyniki nie ułożą się po myśli włocławskiego zespołu, może trafić w ćwierćfinale na Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski, która z pewnością będzie trudnym rywalem.

- Pakujemy się na autostradę prowadzącą do Stali Ostrów w ćwierćfinale. Sami sobie utrudniamy życie – komentował tę sytuację podczas transmisji w Radiu Rottweilery Krzysztof Szaradowski.

Do końca sezonu zasadniczego Anwil Włocławek czeka jeszcze pięć meczów. Najbliższy zespół Igora Milicicia rozegra 10 kwietnia w Zielonej Górze przeciwko Stelmetowi Enei BC.

Anwil Włocławek – MKS Dąbrowa Górnicza 77:79 (25:20, 11:20, 15:15, 26:24)

Anwil: Almeida 16, Zyskowski 14, Sobin 12, Simon 11, Broussard 11, Lichodiej 9, Szewczyk 2, Ignerski 2, Wadowski 0, Łączyński 0.

MKS: Melvin 25, Zębski 14, Deng 11, De Leon 11, Wojciechowski 11, Richardson 5, Gabiński 2, Stryjewski 0, Kobel 0, Dawdo 0.