Na parkiecie było gorąco do końca. Kibice drżeli o wynik. Derby województwa dla Anwilu Włocławek

13:39, 02.02.2020 . Aktualizacja: 07:27, 03.02.2020
Skomentuj W Hali Mistrzów było gorąco do samego końca fot. Michał Osiecki W Hali Mistrzów było gorąco do samego końca fot. Michał Osiecki

Na parkiecie wrzało do samego końca. Ostatecznie jednak to Anwil Włocławek triumfował w derbach województwa kujawsko-pomorskiego. Podopieczni Igora Milicicia pokonali Astorię Bydgoszcz 76:70

Derby województwa kujawsko-pomorskiego elektryzowały fanów Energa Basket Ligi. W niedzielne popołudnie w Hali Mistrzów pojawił się komplet widzów. Do stolicy Kujaw przyjechała liczna, ponad 200 osobowa, grupa kibiców gości. Atmosfera pojedynku była niezwykle gorąca.

W zespole Igora Milicia zabrakło dziś Michała Sokołowskiego i Rolandsa Freimaisa, a w zespole gości mogliśmy oglądać byłego gracza Rottweilerów Michała Nowakowskiego,

Od początku spotkanie było bardzo wyrównane, a z upływem czasu gry to Anwil zaczął osiągać przewagę. Celna "trójka" Jakuba Karolaka pozwoliła na osiągnięcie pięciu punktów przewagi. Włocławianie w pierwszej kwarcie mylili się z rzutów wolnych. Ostatecznie prowadzili 23:17.

W drugiej kwarcie Anwil bardzo dobrze zagrał w obronie, a trójki Karolaka i Szewczyka, a później efektowny wsad Ledo pozwoliły na powiększenie przewagi. Za trzy trafił też Dowe. Dobra defensywa pozwoliła na zdobycie rywalom w tej kwarcie tylko 13 punktów. Zwieńczeniem dobrej postawy gospodarzy był kapitalny blok Szymona Szewczyka. Anwil prowadził 40:30.

Trzecia kwarta to znakomita gra Astorii. Goście zniwelowali starty. Bydgoszczanie wygrali kwartę aż 21:12. Mnóstwo emocji przyniosła także czwarta kwarta. Goście z Bydgoszczy cały czas byli blisko. Rottweilery odparły atak i ostatecznie wygrały 76:70

Anwil Włocławek - Astoria Bydoszcz 76:70

Anwil: Dowe 22, Ledo 19, Karolak 12, Jones 12, Szewczyk 9, Sulima 2

Astoria: Clyburn 12, Kemp 12, Zębski 11, Nowakowski 9, Chyliński 8, Walton 7, Frąckiewicz 6, Aleksandrowicz 3, Nowakowski 2