Anwil Włocławek gromi rywali na inaugurację turnieju! King Szczecin bez szans w Hali Mistrzów

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 19:57, 07.08.2020 . Aktualizacja: 20:31, 07.08.2020
Skomentuj Fot. Daniel Wiśniewski Fot. Daniel Wiśniewski

Na koszykarskie emocje włocławscy kibice czekali bardzo długo, ale w końcu się doczekali. W pierwszym meczu Kasztalan Basketball Cup Anwil zmierzył się z King Szczecin i pokazał swoją moc. Podopieczni Mihevca wygrali 90:65.

Turniej o Puchar Kasztelana był zapowiadany jako pierwsza okazja do występu Anwilu w optymalnym, a przede wszystkim pełnym składzie. Niestety, na parkiecie zabrakło dwóch zawodników, którzy w teorii będą mogli stanowić o sile zespołu. Dejan Mihevc nie mógł skorzystać z usług Moore`a i Boosey`a. Pierwszy musiał odpocząć z uwagi na lekki uraz stawu skokowego, a drugi skarżył się na ból pachwiny.

Od początku mecz był bardzo wyrównany, a w pierwszej piątce rozpoczął m.in. Wojciech Tomaszewski. Młody zawodnik zagrał bardzo ambitnie, czego efektem były dwa szybkie faule. Z dobrej strony pokazał się Booker, który w ciągu pierwszych 10 minut zdołał zdobył osiem punktów. Solidnie grał także m.in. Sulima, Mielczarek i Lichodiej, który celną "trójką" przypomniał się włocławskim kibicom. Po pierwszej kwarcie było 18:15.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW

W drugiej kwarcie fani Anwilu oglądali bardzo wyrównaną grę. Obie drużyny popełniały co prawda sporo błędów, ale na tym etapie przygotowań nie powinno to dziwić. W ekipie rywali brylował m.in. Schenk, który w ciagu pierwszych 20 minut gry zdołał uzbierać 12 "oczek", a pod koniec tej odsłony spotkania na boisku w ekipie z Włocławka pojawił się między innymi młodszy z braci Plutów - Michał. Po 20 minutach tablica pokazywała remis 37:37.

Po zmianie stron King Szczecin wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie. Gdy wydawało się, że rywale złapali rytm do głosu znów doszedł Anwil i szybko zremisował. Duża w tym zasługa m.in. Radicia, ale jeszcze większa Bookera. To on zaliczył niesamowitą serię, dzięki której włocławianie wyszli na solidne prowadzenie. Dość powiedzieć, że po 30 minutach spotkania miał on na swoim koncie już 28 punktów.

W czwartej kwarcie znów brylował Booker, a wtórowali mu solidny z dystansu Lichodiej i doświadczony Mielczarek. Swoją cegiełkę do zwycięstwa dołożyła też reszta zespołu i ostatecznie Anwil wygrał zdecydowanie 90:65. Najwięcej punktów rzucił Booker (30).

Anwil Włocławek King Szczecin 90:65 (18:25, 19:22. 28:22. 25:6)

Anwil: Booker 30, Sulima 14, Zamojski 11, Lichodiej 8, Radić 8, Pluta A. 8 Mielczarek 6,  Pluta M. 3  Bogucki 2, Pluta M. 0, Tomaszewski 0, Piątek 0

King: Schenk 22, Davis 14, Kikowski 11, Melvin 9, Bartosz 7, Kobel 1, Zebski 1.