Emocje w Hali Mistrzów. Rottweilery wyszarpały Arce zwycięstwo

21:17, 21.11.2020 N.S. Aktualizacja: 07:29, 23.11.2020
Skomentuj Bardzo dobrze zaprezentował się Mckenzie Moore, który zaliczył triple duble. Fot. Natalia Seklecka Bardzo dobrze zaprezentował się Mckenzie Moore, który zaliczył triple duble. Fot. Natalia Seklecka

Anwil Włocławek wywalczył szóste zwycięstwo w sezonie. W Hali Mistrzów pokonał Asseco Arkę Gdynia.

W 14. kolejce Energa Basket Ligi Anwil Włocławek zmierzył się w Hali Mistrzów z Asseco Arką Gdynia. Obydwa zespoły przystępowały do spotkania mając na kontach po pięć zwycięstw i siedem porażek

W pierwszej połowie goście przez cały czas utrzymywali nieznaczne prowadzenie. Po 20 minutach gry prowadzili jednak tylko jednym punktem 42:41.

Druga połowa początkowo była wyrównana. W końcówce lepiej prezentował się Anwil. M.in. dzięki "trójkom" Ivana Almeidy i Mckenziego Moore'a zespół Marcina Woźniaka wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie. Ostatecznie wygrał 86:75.

Najlepszym strzelcem Anwilu był Almeida, który skończył mecz z 24 punktami na koncie. Dwucyfrowe zdobycze punktowe zanotowali także Moore (20), Ivica Radić (12) i Rotnei Clarke (12).

W związku z przerwą na mecze reprezentacji narodowej koszykarzy Anwilu czeka kilkanaście dni przerwy od ligowych rozgrywek. Kolejnym mecz rozegrają 3 grudnia. Do Hali Mistrzów przyjedzie WKS Śląsk Wrocław.

Anwil Włocławek - Asseco Arka Gdynia 86:75 (17:23, 24:19, 19:16, 26:20)

Anwil: Almeida 24, Moore 22, Radić 12, Clarke 2, Green 7, Sulima 6, Lichodiej 2, Bogucki 0, Pluta 0, Mielczarek 0.

Arka: Żołnierewicz 17, Wołoszyn 16, Szubarga 11, Witliński 8, Hrycaniuk 7, Czerlonko 5, Wadowski 5, Dylewicz 4, Malczyk 0.

(N.S.)

komentarz(12)

Bolo Bolo

12 2

Wygrana cieszy ale słabo nadal i nawet wielki Ivan słabo dzisiaj żeby nie Moore to byśmy byli w ciemnej dup......ie. Jak będzie taka rotacja to góra dwa mecze i znowu plaga kontuzji w tym Ivan ile można forsować gościa 21:49, 21.11.2020

Odpowiedzi:3

QnikQnik

3 4

cwelmet zrobił z nich miazgę jak Terminator z policji na komisariacie West highland.A my wymęczyliśmy z trudem to zwycięstwo.To pokazuje różnicę między nimi a nami.Widać ile u nich znaczy ŻĄ.Inna sprawa,że poza nimi reszta ligi jest w miarę wyrównana i nawet jak z niższej pozycji trafimy w play off np na Legię to nie jest powiedziane ,że przegramy.Cóż czekamy i liczymy na więcej. 23:08, 21.11.2020

Do QnikDo Qnik

6 1

Z jednej strony masz rację ale z drugiej strony Frasunkiewicz od jakiegoś czasu ma patent na Anwil, więc wygrana powinna cieszyć. Anwil zaciska pasa a cwelmet kolejny sezon na gruby kredyt i dopóki to się nie zmieni to będą nieosiągalni w lidze. 01:19, 22.11.2020

zaciskanie pasa ?zaciskanie pasa ?

2 0

RE: Do Qnik01:19, 22.11.2020 Jakby Twoja wypowiedź dotyczyła Torunia to zgoda , że w tym sezonie postanowili zacisnąć pasa i oszczedzać pieniądze a zobacz mimo wszystko jak grają.;) W bogatym Włocławku kurek na maxa o żadnym oszczedzaniu mowy być nie może wszak to miasto sportowe mamy jeden z najwyższych budżetów. 09:26, 22.11.2020

prawdaprawda

8 4

Nic z tego zespołu nie będzie, niestety ale brąz to MAX co ta ekipa jest w stanie zrobić. A nawet o to będzie ciężko... 22:46, 21.11.2020

Odpowiedzi:2

B.B.

8 0

W tym sezonie raczej nie,ale po tym będą następne,więc kto wie.Co ty myślisz,że zmielona będzie cały czas taka mocna?Trafili z Tabakiem ja my z Igorem i maja swoje pięć minut.Tabak sp.. i będą tez w czarnej dupie,tylko,ze oni maja ogarnięty scouting więc nawet za Tabaka wyszukają kogoś dobrego a co nam Arkadiusz zaaserwuje to zobaczymy. 23:16, 21.11.2020

i dobrze i dobrze

3 4

I bedzie bardzo dobrze jak zdobędą brąz. Na złoto nas nie stać kokretnie miejskich spółek nie stać i tego zubożałego ongiś wojewódzkiego przemysłowego miasta . 23:49, 21.11.2020