Koszykarki AZS Włocławek z kolejną, ligową wygraną! "Będziemy zaskakiwać jeszcze nie raz"

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 15:53, 12.01.2021 .
Skomentuj AZS Włocławek wygrał ostatecznie 80:63.  Fot. Nadesłane AZS Włocławek wygrał ostatecznie 80:63. Fot. Nadesłane

Koszykarski włocławskiego AZS-u pokonały zawodniczki z Bydgoszczy. O wygranej zdecydowała pierwsza połowa meczu, którą zawodniczki z naszego miasta rozegrały perfekcyjnie.

Pierwsza kwarta była pokazem ataku z obu stron, a we włocłąwskim zespole najaktywniejsze na początku były Dominika Cilińdź i Oliwia Pawlak.

Druga kwarta to znaczna poprawa obrony i wyjście na wysokie, bezpieczne prowadzenie. Regularnie punkty dorzucały Dorota Rybczyńska i Kinga Kowalska. Z bardzo dobrej strony po raz kolejny pokazała się także Anita Górecka, która przystąpiła do spotkania z opuchniętą twarzą i bólem zęba, ale mimo to pomogła zespołowi, dając kilka minut z ławki i dorzucając pięć oczek.

- Nasz przewaga wynosiła w pewnym momencie już 30 punktów przy wyniku 44-74, jednak zagraliśmy fatalnie końcówkę. Straciliśmy koncentrację, przyszła niemoc w ataku i gospodynie, które ambitnie walczyły do końca zdecydowanie wygrały ostatnią kwartę. Mieliśmy jednak na tyle bezpieczną przewagę, że spotkanie zakończyło się naszą 17-punktową wygraną

- informują przedstawiciele włocławskiej drużyny.

AZS Włocławek wygrał ostatecznie 80:63. Najskuteczniejsza zawodniczką została Dominika Cilińdź, która zdobyła 22 punkty.

- Domo była dzisiaj klasą sama dla siebie, a swoje punkty zdobyła na bardzo wysokiej skuteczności. Wykorzystywała praktycznie każdą sytuację, gdy tylko miała odrobinę wolnego miejsca, ręka naszej shooterki działała perfekcyjnie - piszą na facebooku członkowie zespołu.

MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz - AZS Włocławek 63 - 80 (21-26, 10-27, 13-19, 19-8)

MUKS: Walczak 12, Skrzynecka 12, Wieczorek 11, Uziałło 7, Grzeszczak 6, Jankowska 6, Wieczorek 4, Szwajca 3, Teklińska 2, Tworkiewicz 0

AZS: Cilińdź 22, Rybczyńska 18, Kowalska 17, Pawlak 10, Górecka 5, Urbańska 4, Szpakowska 2, Zapała 2, Mielczarek 0.