Zabrakło tak niewiele. Ambitne koszykarki AZS Włocławek o krok od kolejnej wygranej w lidze

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 11:00, 19.01.2021 .
Skomentuj Niestety, słabsza trzecia kwarta zdecydowała o porażce włocławianek, które ostatecznie uległy zespołowi Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski 52:58. Fot. Nadesłane Niestety, słabsza trzecia kwarta zdecydowała o porażce włocławianek, które ostatecznie uległy zespołowi Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski 52:58. Fot. Nadesłane

Koszykarski włocławskiego AZS-u przegrały we własnej hali z zawodniczkami z Gorzowa Wielkopolskiego. O wyniku zdecydowała skuteczność w akcjach podkoszowych.

Oba zespoły rozpoczęły mecz na dobrej skuteczności. We włocławskiej ekipie z dystansu dwukrotnie trafiła m.in. Dominika Cilińdź. Rywalki postawiły jednak twarde warunki i w pierwszej kwarcie rzuciły aż 25 punktów.

W kolejnych minutach włocławianki zagrały dużo lepiej. AZS bronił strefą i zamykał pole trzech sekund. Dobrze prezentowała się m.in. Kinga Kowalska. Kapitan zespołu dała zryw do ataku. Wtórowała jej grająca twardo w obronie Oliwia Pawlak oraz skuteczne Natalia Zapała i Dorota Rybczyńska.

Niestety, słabsza trzecia kwarta zdecydowała o porażce włocławianek, które ostatecznie uległy zespołowi Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski 52:58.

- Otuchy dodaje fakt, że stoczyliśmy wyrównany pojedynek z bardzo solidnym rywalem. W zespole Gorzowa nie zabrakło dzisiaj pierwszoligowych twarzy

- mówią przedstawiciele włocławskiej drużyny.

W ekipie AZS-u zadebiutowała Karolina Szlachciak. Wracająca po ciąży zawodniczka przyzwoicie zaprezentowała się na parkiecie. Zespół liczy, że pomoże drużynie w kolejnych spotkaniach.

AZS Włocławek - ENEA AZS AJP Gorzów Wielkopolski:  52-58 (14-25, 17-13, 6-12, 15-8)

AZS: Cilińdź 14, Kowalska 14, Zapała 8, Rybczyńska 7, Pawlak 5, Górecka 4, Szlachciak 0, Urbańska 0, Kłosowska 0

ENEA: Kozłowska 19, Ryzińska 10, Sierocińska 9, Kurkowiak 6, Harasimowicz 5, Lebiecka 5, Piątek 2, Jeleńczak 2, Wąsik 0