Młodzi koszykarze TKM Włocławek idą dalej. Przed nimi losowanie półfinałów Mistrzostw Polski

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 14:27, 12.05.2021 .
Skomentuj Podopieczni Arkadiusza Czyżnielewskiego i Łukasza Szląskiewicza występowali ostatnio w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski. Fot. Nadesłane Podopieczni Arkadiusza Czyżnielewskiego i Łukasza Szląskiewicza występowali ostatnio w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski. Fot. Nadesłane

W środę poznany organizatorów i składy grup półfinałowych Mistrzostw Polski U-17 w koszykówce. W losowaniu weźmie udział m.in. TKM Włocławek.

Koszykarze Towarzystwa Koszykówki Młodzieżowej idą w tym roku jak burza.

Młodzi zawodnicy notują bardzo dobre wyniki w wielu kategoriach wiekowych. Znakomicie prezentuje się przede wszystkim drużyna U-17.

Podopieczni Arkadiusza Czyżnielewskiego i Łukasza Szląskiewicza występowali ostatnio w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski. Turniej rozgrywano w Gnieźnie, a jego organizatorem było miejscowe MKK.

Na początek TKM Włocławek wygrał z MOSM Tychy, a później uległ Treflowi Sopot. W ostatnim spotkaniu włocławianie wygrali jednak z gospodarzami i dzięki temu zajęli drugie miejsce w grupie. Ten wynik pozwolił im na awans do dalszej fazy rozgrywkowej.

Grupy półfinałowe zostaną rozlosowane w środę (12 maja). O dalsze zwycięstwa walczyć będzie 16 zespołów podzielonych na cztery koszyki.

Pierwszy Koszyk: Asseco Gdynia, Enea BJ Poznań, WKK Wrocław i GIM 92 Ursynów,

Drugi Koszyk: Śląsk Wrocław, BioFarm Sieraków, UKS 27 Katowice, Korona AGH Kraków,

Trzeci Koszyk: Trefl Sopot, MKS Start Lublin, Twarde Pierniki Toruń, Zastal Zielona Góra,

Czwarty Koszyk: MKS Pruszków, Politechnika Gdańska, TKM Włocławek, ŁKS Łódź.

Włocławianie znaleźli się w gronie najsłabszych drużyn z drugich miejsc w grupach ćwierćfinałowych. Teraz przyporządkowanie drużyn zależeć będzie od losowania. Drużyny z jednej grupy ćwierćfinałowej nie mogą się jednak znaleźć w tej samej grupie półfinałowej.