Zwycięska seria koszykarzy trwa dalej! Anwil Włocławek tym razem wygrywa z Mistrzem Polski!

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 21:35, 18.09.2021 . Aktualizacja: 08:18, 21.09.2021
Skomentuj Archiwum DDWłocławek, Fot. Daniel Wiśniewski Archiwum DDWłocławek, Fot. Daniel Wiśniewski

W sobotę (18 września) Anwil grał na wyjeździe z Mistrzem Polski. Zespół Przemysława Frasunkiewcza zanotował kolejne ligowe zwycięstwo!

Anwil Włocławek do meczu na wyjeździe przystępował z dwoma ligowymi zwycięstwami na koncie. Rywale wiedzieli, że od tego meczu zależy wiele.

Od początku meczu kibice oglądali popisy z jednej strony Younga, a z drugiej Williamsa, co oznaczało wyrównana walkę.

Chwilę później gospodarze uciekli na kilka punktów, ale straty odrobili Dykes i Mathews. Anwil nawet zdobył wtedy przewagę. Po pierwszej kwarcie wygrywali jednak gospodarze.

Drugą kwartę zespół z Włocławka rozpoczął od serii 7:0. Wtedy zaatakował jednak Damian Kulig. Jego dwie trójki szybko zmieniały tę sytuację i mieliśmy remis! Mecz ciągle był jednak niezwykle wyrównany, a każdy rzut miał spore znaczenie. Ostatecznie dzięki akcji 2+1 Luke’a Petraska pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 34:37.

Początek trzeciej kwarty to już jednak "trójki" Bella. Zespół Frasunkiewicza dzięki nim wyszedł na prowadzenie. Swoje robili też Dykes i Mathews.

W czwartek kwarcie do głosu chcieli dojść gospodarze, ale tego dnia ekipa Igora Milicicia była bezradna. Anwil Włocławek wygrał ostatecznie 79:66.

Najlepszym strzelcem gości był Kyndall Dykes z 19 punktami, 2 zbiórkami i 2 asystami. James Palmer rzucił 13 punktów dla gospodarzy.

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Anwil Włocławek 66:79 (20:19, 14:18, 14:20, 18:22)

Arged BM Stal: James Palmer Jr. 13, Evangelos Mantzaris 11, Denzel Andersson 10, James Florence 10, Michael Young 8, Damian Kulig 7, Trey Drechsel 7, Jarosław Mokros 0, Igor Wadowski 0.

Anwil: Kyndall Dykes 19, Kavell Bigby-Williams 18, Jonah Mathews 14, Luke Petrasek 11, Jordan Bell 10, Szymon Szewczyk 4, Kamil Łączyński 3, Sebastian Kowalczyk 0, Alex Olesinski 0.