Niesamowita końcówka Anwilu i kolejne zwycięstwo. Święta Wojna tym razem dla ekipy z Włocławka

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 19:21, 03.10.2021 . Aktualizacja: 19:25, 03.10.2021
Skomentuj Fot. Nadesłane Fot. Nadesłane

Nieważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy. Tę maksymę wzięli sobie do serca zawodnicy Anwilu. Włocławianie przegrywali po trzech kwartach, ale ostatecznie zdominowali rywali z Wrocławia i wygrali 80:74.

Święta Wojna pomiędzy Anwilem, a Śląskiem zawsze rządziła się swoimi prawami. Doskonale zdawali sobie z tego sprawę zawodnicy obu drużyn.

Początek meczu zdecydowanie nie ułożył się po myśli gości z Włocławka, którzy ewidentnie nie mogli wejść na właściwe obroty. Obrona, która do tej pory była najlepszą w lidze nie zdawała egzaminu. Anwil co prawda po rzucie Kamila Łączyńskiego prowadził, ale była to jedyna przewaga włocławian w pierwszej kwarcie. Po 10 minutach gry było 20:13 dla zespołu z Wrocławia.

[FOTORELACJA]14850[/FOTORELACJA]

Po wznowieniu gry Śląsk nadal dominował. Ze znakomitej strony pokazał się m.in.Justice, który dwukrotnie trafił z dystansu mimo obrony Olesińskiego. Podopieczni Przemysława Frasunkiewicza mylili się zarówno w obronie, jak i w ataku. Stąd 44:29 dla rywali po dwóch kwartach.

Trzecia kwarta to już lepsza gra Anwilu. Za zdobywanie punktów wziął się m.in Dykes. Z lepszej strony pokazywał się też Bojanowski. Do odrobienia nadal było jednak dziewięć "oczek".

Pięć punktów - zaledwie tyle mieli do odrobienia gracze Anwilu na osiem minut przed końcową syreną. Po efektownym wsadzie Petraska ta przewaga jeszcze zmalała i Przemysław Frasunkiewicz wiedział, że do pełni szczęścia brakuje tak niewiele. Zmiana taktyki poskutkowała. Seryjnie zaczęli trafiać Mathevs i Bell i dzięki temu Anwil zanotował piąte zwycięstwo z rzędu w Energa Basket Lidze. Włocławianie wygrali 80:74.

Najskuteczniejszymi zawodnikami Anwilu byli Mathevs i Petrasek, którzy zdobyli po 17 punktów. W ekipie rywali tyle samo zdobył Justice.

Śląsk Wrocław - Anwil Włocławek 74:80 (20:14, 24:16, 12:18, 18:33)

Śląsk: Justice 17, Kanter 15, Kolenda 12, Langewine 12, Dziewa 9, Jovanović 6, Leńczuk 3

Anwil: Mathevs 17, Petrasek 17, Bell, Bigby Wiliams 11, Dykes 8, Łączyński 8, Kowalczyk 2, Bojanowski 2.