To nie było łatwe spotkanie! Anwil Włocławek triumfuje nad morzem. Arka pokonana

21:25, 10.10.2021 M.O. Aktualizacja: 21:46, 10.10.2021
Skomentuj Fot. Natalia Seklecka Fot. Natalia Seklecka

Zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza nie zwalnia tempa. Anwil Włocławek w wyjazdowym spotkaniu pokonał Asseco Arkę Gdynia 83:78.

W 6. kolejce Energa Basket Ligi włocławianie rozegrali spotkanie z Asseco Arką Gdynia. Dla szkoleniowca Rottweilerów Przemysława Frasunkiewicza to wyjątkowe spotkanie, bo to właśnie znad morza trener trafił do Włocławka.

Przez cztery lata to on odpowiadał za grę gdynian. W niedzielny wieczór nie było jednak sentymentów.

Anwil Włocławek już w pierwszej kwarcie szybko zarysował przewagę i prowadził po dziesięciu minutach 20:13.  W drugiej kwarcie włocławianie zagrali słabiej. Seria 12:0 Arki sprawiła, że to Anwil musiał odrabiać straty (35:29). Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 37:36 dla gdynian.

W trzeciej kwarcie Anwil wrzucił wyższy bieg. Szybko okazało się, że to wystarczy by zdobyć przewagę (54:60).

Decydująca odsłona spotkania przyniosła sporo emocji. Licznie zgromadzeni w gdyńskiej hali kibice Anwilu do ostatnich sekund drżeli o wynik. Ostatecznie jednak, mimo przegranej czwartej kwarty (24:23) włocławianie zapisali na swoim koncie zwycięstwo. Wygrali 83:78.

Najlepszym strzelcem włocławian okazał się Jonah Mathews. Amerykanin zdobył 23 punkty. Drugim strzelcem Anwilu był Kyndal Dykes, który zdobył 20 punktów.

Anwil Włocławek dzięki zwycięstwu umocnił się na pozycji lidera rozgrywek z bilansem sześciu zwycięstw w sześciu spotkaniach.

Asseco Arka Gdynia - Anwil Włocławek 78:83 (13:20, 24:16, 17:24, 24:23)

Arka: Musić 25, Wołoszyn 22, Hrycaniuk 9, Miskovic 8, Wilczek 4, Turner 3, Tomaszewski 3, Perzanowski 2, Bogucki 2

Anwil: Mathews 23, Dykes 20, Petrasek 14, Bell 11, Łączyński 10, Olesiński 5