Koszykarski dreszczowiec w Hali Mistrzów. Anwil Włocławek zaliczył pierwszą porażkę w sezonie

19:32, 15.10.2021 N.S. Aktualizacja: 20:53, 15.10.2021
Skomentuj Fot. Natalia Seklecka Fot. Natalia Seklecka

Anwil Włocławek zaliczył pierwszą porażkę w sezonie. Po dramatycznej walce do ostatniej sekundy uległ rewelacji pierwszych kolejek Energa Basket Ligi - Grupie Sierleccy Czarnym Słupsk.

W 7. kolejce Energa Basket Ligi Anwil Włocławek podjął w Hali Mistrzów Grupę Sierleccy Czarnych Słupsk. Zespół Przemysława Frasunkiewicza przystępował do spotkania jako lider tabeli i jedyny niepokonany zespół EBL. Podopieczni Mantasa Cesnauskisa mieli  na koncie pięć zwycięstw i jedną porażkę

Początek spotkania był bardzo wyrównany, a prowadzenie zmieniało się kilka razy. Pierwszą kwartę wygrał Anwil - 19:16. W drugiej inicjatywę przejęli Czarni, dzięki czemu wyszli na prowadzenie, które utrzymali do końca pierwszej połowy. Do przerwy Anwil przegrywał 36:42.

Po zmianie stron Anwil najpierw dogonił rywali, by później pozwolić im ponownie odskoczyć. W efekcie po trzech kwartach Czarni prowadzili w Hali Mistrzów 65:59.

[FOTORELACJA]14881[/FOTORELACJA]

Początek czwartej kwarty nie był najlepszy w wykonaniu Rottweilerów, które pozwoliły gościom odskoczyć nawet na dziewięć punktów (63:72). Dopiero w końcówce Anwil zaczął gonić rywali. W ostatnich dwóch minutach akcja toczyła się punkt za punkt. Po dramatycznej końcówce górą byli goście ze Słupska.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 75:80.

Najlepszym strzelcem Anwilu był Jonah Mathews, który zakończył mecz z 19 punktami na koncie. Dwucyfrowe zdobycze zanotowali także Kyndall Dykes (18) i Luke Petrasek (18).

[FOTORELACJA]14882[/FOTORELACJA]

Zespół Przemysława Frasunkiewicza czekają w najbliższym czasie dwa mecze European North Basketball League. 19 października ich rywalem będzie łotewski BK Valmiera. Dzień później zmierzą się z estońskim Tartu Ülikool Maks & Moorits.

Do zmagań w polskiej ekstraklasie koszykarze Anwilu wrócą 24 października. Do Hali Mistrzów zawita wtedy ekipa Kinga Szczecin.

[FOTORELACJA]14883[/FOTORELACJA]

Anwil Włocławek - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 75:80 (19:16, 17:26, 23:23, 16:15)

Anwil: Mathews 19, Petrasek 18, Dykes 18, Bigby-Williams 9, Bell 6, Olesiński 3, Bojanowski 2, Kowalczyk 0, Łączyński 0.

Czarni: Garrett 22, Beech III 15, Jankowski 10, Klassen 9, Witliński 7, Słupiński 6, Musiał 6, Young 5.

komentarz(19)

kibic z anwilukibic z anwilu

12 7

Jaki dreszczowiec te Patalachy nie maja pojecia o graniu, to zespol Rencistow i Emerytow,
Kazde pieniadze postawie ze za Frasunkiewicza i tego zarzadu o wynikyu nie ma mowy !!!
Frasunkiweicz to trener na II Lige. Ale no coz Kasa leci i jest oki !!!
Anwil to Firma Panstwowa to kogo tam interesuje wynik ! Liczy sie kasa wielka Kasa !
19:57, 15.10.2021

mkmk

12 2

Ostatnie dwa mecze pokazały że porażka będzie kwestia czasu. Może przyda im się zimny prysznic bo by może w piórka obrosli a może już się wypalili? Zobaczymy kolejne mecze.
Chyba że mareczek już coś grzebie.. 19:59, 15.10.2021

B.B.

2 3

Po prostu wyczerpują się siły.Już wszystkie wcześniejsze mecze grali ponad stan.Ile można jechać na samej walce i entuzjażmie.Potencjał tego zespołu to 6-7 miejsce więc naprawdę cieszyć się,że jest to co jest.Przed sezonem każdy taki bilans by brał w ciemno.Porażki przyjdą i to jeszcze nie jedna. 20:25, 15.10.2021

GustawGustaw

9 4

Ciekawe jak jutro będzie się tłumaczył trener.
Jak mecze są wyrównane to wiadomo,że wygrywa się końcówką. Tyle, że potrzeba talentu trenerskiego. Zawodnicy sami meczu nie wygrywają, chociaż ostatnio to oni brali cały ciężar gry na siebie. Są dwa wtyłumaczenia, albo zawodnikom nie starczyło siły, albo trener ciapa. Z drugiej strony, po co inwestować we wzmocnienie w postaci zawodnika po ciężkiej kontuzji, z którego jeszcze nie ma żadnego pożytku. 20:11, 15.10.2021

Mir55Mir55

4 3

A takie gwiazdy... przepraszam BOGOWIE. ZApomnieli, jak przejechali przez miasto i do zadnego niewolnika nie wyszli tylko mozna bylo WIELBIC I NIC WIECEJ. No coz drodzy koszykarze, gwiazdy czesto spadaja. Jestescie nikim. 20:15, 15.10.2021

Śląsk Wrocław OK.Śląsk Wrocław OK.

6 7

A czy ultrasi przekumatej ekipy Anwilu,która niby uważa się za prawicową a w meczu z AEK liże dupy lewakom z Grecji pojedzie na mecz do Warszawy z Legią?Czy obsrają zbroję jak przed meczem ze Śląskiem? 20:57, 15.10.2021

4 3

wystarczyło że Kożan awansował do kadry i już treningi i przygotowanie do meczu odpuszczone 21:21, 15.10.2021

EstesEstes

3 1

Mało tego podobno grubą kasę jeszcze obstawili 21:50, 15.10.2021

To jaTo ja

1 4

Wiecie co macie gowno nie rację w ogóle się nie powinniście odzywać. Zawodnicy dają z siebie 120% za każdym razem. Walczą nie wyszło- zdarza się najlepszym. Nikt z was nie spodziewał się ze takim składem Anwil będzie tak gral. Jestem za i myślę że będzie tylko lepiej KD JM JB LP KŁ KBW i reszta jest siła jest moc a powyższe komentarze nadają się do dupy pozdro 22:09, 15.10.2021

Wilk Alfa Wilk Alfa

2 4

Bardzo dobrze napisałeś !!! 22:16, 15.10.2021

kibic6kibic6

3 2

Dziś zawiodła skuteczność z dystansu a trzeba pamiętać, że pod koszem dużej siły Anwil nie ma.

5 2

Podobają mi się wpisy "kibiców", którzy mało co się nie posr.li z zachwytu gdy Anwil sześć razy z rzędu wygrywał swoje mecze a teraz gdy przegrał (co prawda we własnej hali)- nie pozostawiają na nim suchej nitki. Trochę szacunku dla Zawodników i Trenera- nie wszystko się wygrywa. Następne mecze będą lepsze i na pewno nie wszystkie wygrane. 07:03, 16.10.2021

Czas na zmianyCzas na zmiany

2 0

Niestety, potwierdzają się moje przewidywania. Zapał i siła do walki o każdą piłkę się kończy i kiedy czas na reakcję trenera np. na słabą dyspozycję rzutową z dystansu - mamy zastój. Chciałbym to później odszczekać ale niestety to nie jest trener, który potrafi sprawnie reagować na boiskową sytuację. Dodatkowo zbyt łatwo pozbyliśmy się Almeidy, który na umiejętnościach trenera poznał się już w zeszłym sezonie. 07:51, 16.10.2021

KibolekKibolek

2 0

Do całej hali... jak jest dobrze to jesteście.... 08:27, 16.10.2021

AnwilowiecAnwilowiec

1 1

Mecz meczem, ale kto zaprosił do pierwszego rzędu największego hochsztapler klubu Polatowskiego. Do dziś ludzie płacą za jego przekręty, a klub mało nie upadł. Skandal 08:55, 16.10.2021

MarkooMarkoo

4 1

Jednak w tym młynie to bydło jest! Wczorajszymi prostackimi przyśpiewkami to potwierdzili. 08:59, 16.10.2021