Co to był za mecz! Włocławianie lepsi w derbach województwa kujawsko-pomorskiego. Twarde Pierniki pokonane!

19:27, 20.11.2021 M.O. Aktualizacja: 19:52, 20.11.2021
Skomentuj Fot. Natalia Seklecka Fot. Natalia Seklecka

Derby kujawsko-pomorskiego dla Anwilu Włocławek. Podopieczni Przemysława Frasunkiewicza pokonali w Toruniu Twarde Pierniki 92:84.

Twarde Pierniki Toruń w tym sezonie prezentują się rewelacyjnie, a bilans 9-2 sprawia, że zespół Ivicy Skelina jest na drugiej pozycji. Dwie pozycje niżej, z bilansem 8-3 przed tą kolejką plasował się Anwil Włocławek.

Stąd też derby były zapowiadane jako hit 12. kolejki Energa Basket Ligi.

Anwil Włocławek od pierwszych minut dał sobie narzucić styl gry torunian. Włocławianie mylili się z dystansu, a to wykorzystywali gracze Twardych Pierników, którzy rozpoczęli od prowadzenia 9:2. W dalszej części gry gospodarze nie spuścili z tonu i po pierwszych dziesięciu minutach prowadzili już 24:11.

Torunianie imponowali skutecznością. W pierwszej części drugiej kwarty powiększyli prowadzenie do 19 punktów, ale z upływem kolejnych minut włocławianie zdołali zniwelować straty. Wzmocnili defensywę, zmuszali gospodarzy do błędów i ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 41:37 dla Twardych Pierników.

Włocławianie złapali rytm, przyspieszyli, podkręcili tempo. Dzięki serii 8:0 na początku trzeciej kwarty podopieczni Przemysława Frasunkiewicza objęli prowadzenie (41:45). To była znakomita kwarta Rotweilerów, które wyłączyły atak Twardych Pierników. Gospodarze zdobyli w trzeciej odsłonie gry tylko 10 punktów, a przewaga Anwilu wzrosła do 8 oczek (51:59).

Decydująca, czwarta kwarta przyniosła sporo emocji. Torunianie rozpoczęli pogoń za zespołem z Włocławka. W ciągu nieco ponad dwóch minut był już remis - 59:59. Oba zespoły raz po raz popisywały się celnymi rzutami, a losy spotkania ważyły się do końca. Kunszt pokazał Kamil Łączyński, świetnie punktował Szymon Szewczyk i Anwil miał 8 punktów przewagi.

Twarde Pierniki rzuciły się jeszcze w ostatnich sekundach do odrabiania strat, ale na nic to się zdało. Ostatecznie włocławianie pokonali rywali 92:84 i odnieśli dziewiąte zwycięstwo w sezonie.

Twarde Pierniki Toruń - Anwil Włocławek 84:92 (24:11, 17:26, 10:22, 33:33)

Twarde Pierniki: Watson 12, Cel 6, Eads 20, Diduszko 10, Samsonowicz 6, Manigat 17, Thompson 13,

Anwil: Mathews 12, Petrasek 19, Bell 16, Łączyński 16, Szewczyk 20, Bigby-Williams 2, Kowalczyk 4, Bojanowski 3