Mocni rywale i dwie porażki. Co z formą Anwilu?

09:09, 13.09.2022 M.P Aktualizacja: 09:12, 13.09.2022
Skomentuj Josh Bostic i Luke Petrasek będą liderami Anwilu w nowym sezonie. Fot. Natalia Seklecka Josh Bostic i Luke Petrasek będą liderami Anwilu w nowym sezonie. Fot. Natalia Seklecka

Anwil Włocławek w weekend rywalizował w Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Słupsk. Rotweillery nie będą go miło wspominać. Zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza przegrał starcia z Arką Gdynia i Czarnymi Słupsk.

To już ostatnia faza przygotowań do nowego sezonu. Anwil 25 września zainauguruje rozgrywki meczem w Hali Mistrzów z Zastalem Zielona Góra.

Drużyna trenuje razem już od blisko miesiąca. Obciążenia treningowe zarządzone przez trenera Przemysława Frasunkiewicza z tygodnia na tydzień są coraz mniejsze, a drużyna ma nabierać świeżości.

W Słupsku bez wygranej

10 września, pierwszym przeciwnikiem Anwilu na turnieju w Słupsku była Arka Gdynia. Pojedynek był wyrównany, a do wyłonienia zwycięzcy konieczna była dogrywka. Ostatecznie lepsza okazała się Arka, która pokonała drużynę z Włocławka 86:84

To był twardy mecz. Walczyliśmy przez 45 minut. Kilku zawodników miało kłopoty z przewinieniami, przez co nie mogliśmy złapać swojego rytmu. W ostatniej akcji Kamil [Łączyński - przyp. red.] świetnie wykreował sytuację, ale niestety nie trafiliśmy.

- skomentował występ drużyny Phil Grenne IV, dla oficjalnej strony włocławskiego klubu.

Dzień później Anwil zagrał z gospodarzami turnieju Czarnymi SłupskW tym starciu, to drużyna z Włocławka na początku meczu miała przewagę. Anwil wygrał pierwszą kwartę. Po dwóch kwartach na tablicy wyników był remis.

Od trzeciej kwarty zarysowała się przewaga Czarnych Słupsk, którzy prowadzenia nie oddali już do końca meczu. Ostatecznie gospodarze turnieju pokonali Anwil 77:68.

- Bardzo fajnie było wrócić do tej hali - w końcu spędziłem tutaj dwa sezony. Mecz przez całe 40 minut był na styku. Moim zdaniem w pewnych momentach zabrakło nam pewnej ręki czy znalezienia się pół kroku przed rywalami. Piłka nie znajdowała drogi do kosza, choć potrafiliśmy wykreować czyste pozycje. Każde przedsezonowe spotkanie daje cenną wiedzę - wyciągniemy wnioski i poprawimy swoją grę.

- skomentował mecz Czarni-Anwil Dawid Słupiński, dla oficjalnej strony włocławskiego klubu.

Anwil Włocławek: Arka Gdynia 84:86 (27:21,19:17, 17:20, 16:21, 5:7)

Anwil: Sobin 15, Woroniecki 14, Greene IV 13, Łączyński 11, Bostic 8, Petrasek 7, Nowakowski 6, Słupiński 6, Dawdo 2, Szewczyk 2, Obarek 0.

Czarni Słupsk: Anwil Włocławek 77:68 (15:18, 23:20, 21:16, 18:14)

Anwil: Petrasek 14, Greene IV 12, Łączyński 12, Nowakowski 7, Woroniecki 7, Bostic 6, Słupiński 5, Sobin 5, Dawdo 0, Obarek 0.